33 Mistrzostwa Europy Kyokushin KWF, Portugalia 2019

25-26 października 2019 w Metropolitalnej Hali Sportowej w Porto Vila do Conde w Portugalii, odbyły się 33. Mistrzostwa Europy Kyokushin z udziałem ponad 350 zawodników reprezentujących 26 krajów, walczących w 46 kategoriach wagowych kumite i kata.

Otwarcia mistrzostw dokonał Prezydent EKF/KWF Antonio Pinero oraz przedstawiciel Urzędu Miasta. Gośćmi honorowymi byli członkowie Zarządu EKF/WKF: Wiceprezydent Hristo Traykov, Sekretarz Generalny Andrzej Drewniak, Skarbnik Lars Hoguist i Członek Mauricio Alvarada. Sędzią głównym był shihan Antonio Pinero, sędzią technicznym shihan Fernando Perez, obsługę komputerową realizował shihan Robert Wajgelt, obowiązki lekarza pełnił dr hab. n. med. Krzysztof Mawlichanów. W pierwszym dniu odbyły się kategorie kumite 12-13 lat, 14-15 lat, 16-17 lat i wszystkie kategorie kata. W drugim dniu odbyły się kategorie kumite w kategoriach seniorów kobiet i mężczyzn oraz kumite oldboy.

W ramach imprez towarzyszących 25 października rano odbył się Międzynarodowy kurs sędziów z udziałem ponad 70 uczestników a wieczorem Walne Zgromadzenie EKF z udziałem 19 Reprezentantów krajów. Przewodniczącym zebrania był shihan A. Pinero a Sekretarzem shihan A. Drewniak. Zatwierdzono 4 sprawozdania i program działania na następny rok zawierający 34. ME Sieradz maj 20120 oraz MŚ Krakow listopad 2020. Zatwierdzono uchwałę, że jednoosobowo Reprezentant kraju będzie zgłaszał udział zawodników do ME. Od przyszłego roku zgłoszenia zawodników będą na platformie cyfrowej, a Reprezentanci krajow otrzymaja kody dostępu. Ponadto zatwierdzono Reprezentantów Białorusi, Francji i Serbii. 26 października wieczorem odbyła się uroczysta Sayonara dla dorosłych w Klubie nocnym. Organizatorem mistrzostw była Portugalska Federacja Kyokushin kierowana przez shihan Antonio Pereira 6 dan, który pełni funkcję osoby odpowiedzialnej za Amerykę Południową.

Reprezentacja Polski uczestniczyła w ME w 13 osobowym składzie seniorów, w oparciu o fundusze PZK. Dodatkowo uczestniczyło kilkudziesięciu zawodników w oparciu o fundusze klubowe. Obowiązki trenera kadry pełnili sensei Michał Werner i Marcin Kułakowski. W kategorii seniorów Polska zajęła drużynowo trzecie miejsce natomiast w kategoriach młodzieżowych zdobyła pierwsze miejsce.

Wyniki kategorii juniorów

Wyniki kategorii seniorów

Galerii zdjęć szukaj na strunie POK