5 IKO Galizia Cup, Leżajsk 26.09.2015

gc2015W sobotę 26 września 2015 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku odbyły się kolejne zawody karate zorganizowane przez Leżajski Klub Kyokushin Karate (LKKK). V międzynarodowy turniej karate „Polish Open  IKO Galizia Cup” okazał się największą z dotychczas organizowanych przez (LKKK) w tym roku. W turnieju wzięło udział 237 zawodników z 38 ośrodków z Białorusi, Ukrainy i Polski z takich miast jak – Iwano-Frankowsk, Kherson, Poltava , Grodno, Mińsk, Rawa Ruska, Bielsko Biała, Chełm, Brzostek, Libiąż, Chrzanów, Ciechanów, Krasne, Ojrzeń, Tarnobrzeg, Gorzyce, Iława, Jarosław, Sieniawa, Katowice, Jedlicze, Krosno, Sarzyna, Łętownia, Leżajsk, Nowa Sarzyna, Mielec, Rudnik nad Sanem, Ostróda,  Warszawa, Zakopane, Wrocław, Augustów, Przeworsk, Józefów, Zielonka, Ostrów Mazowiecka, Sosnowiec.

O wysokim poziomie turniejów organizowanych przez LKKK świadczy fakt, że zawody swoim patronatem objęli: Ambasada Japonii w Polsce, Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Starosta Leżajski i Burmistrz Miasta Leżajsk. Zawody w obecności Radnego Sejmiku Samorządowego Województwa Podkarpackiego Pana Stanisława Bartnika, Wicestarosty Powiatu Leżajskiego Pana Zdzisława Leśko, Wicestarosty Powiatu Niżańskiego Pana Adama Macha oraz Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Sarzyna Pana Jerzego Paula, otworzył Zastępca Burmistrza Miasta Leżajsk Pan Andrzej Janas. Turniej rozgrywany był w konkurencjach kumite (walka) i kata (ściśle określony układ poruszania się, bloków, ciosów i kopnięć). Sędzią głównym zawodów był Shihan Roman Wozniak  z Krosna, zaś obserwatorem nadzorującym całość imprezy z ramienia PZK i Polskiej Federacji Karate Kyokushin był Prezes Shihan Eugeniusz Dadzibug z Sosnowca.

Okazałe puchary dla najlepszych zawodników ufundowała Wojewoda Podkarpacki Pani Małgorzata Chomycz–Śmigielska i Starosta Leżajski Pan Marek Śliż za co serdecznie dziękujemy.

Podziękowania kierujemy do Marszałka Województwa Podkarpackiego Pana Władysława Ortyla i Burmistrza Ireneusza Stefańskiego za ufundowanie upominków dla gości z Białorusi.

Nagrody najlepszym zawodnikom wręczali Wicestarosta Zdzisława Leśko, Shihan Eugeniusz Dadzibug i Prezes leżajskiego klubu Mirosław Hołda.

Serdecznie dziękujemy gościom za przybycie na organizowane przez nasz klub zawody. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, za pomoc w przygotowaniach do turnieju w piątek i przeprowadzeniu go w sobotę. Za sprawną organizację zawodów podziękowania należą się również władzom samorządowym regionu na czele z Burmistrzem Miasta Leżajsk Panem Ireneuszem Stefańskim, Starostom leżajskim, niżańskim, Burmistrzowi Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, dyrekcji Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku, nowosarzyńskiej Telewizji Kablowej „LOKALTEL”, Ośrodkowi Kultury w Nowej Sarzynie, dyrektorowi SP nr 2 w Rudniku n/Sanem Panu Tomaszowi Grzecznik, Zarządowi Klubu, działaczom i sympatykom leżajskiego klubu oraz służbom medycznym i licznej publiczności. Współorganizatorem turnieju był Urząd Miasta Leżajsk, a Partnerem przedsięwzięcia Województwo Podkarpackie.

Jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy w 2016 roku na VI edycję.

Ogranizator

Galeria na stronie organizatora

Archiwum:

gc2015 (2)Sensei Dariusz Burda z Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate zaprasza na zawody w kumite i kata dla dzieci, seniorów oraz oldboy-ów. Zgłoszenia do 20 września.