6 Wagowe Mistrzostwa Świata i International Friendships IKO, Tokio 15-16.04.2017

Medale dla Polski zdobyli:

  • Aleksandra Matysiak – 2 miejsce  kumite seniorek do 65 kg
  • Maria Jasko  – 3 miejsce  kumite seniorek pow. 65 kg
  • Michał Marcinkowski – 3 miejsce kumite seniorów 35-39 lat do 70 kg

Oficjalne wyniki

Pierwszy dzień Mistrzostw Świata w IKO Tokio rozpoczął się od konkurencji kata, w której wystartowała Kamila Krzak wchodząc do rundy finałowej. Natomiast Maciej Tercjak i Marcin Sturgulewski uplasowali się ostatecznie w połowie stawki, kończąc swoje starty z dobrym wynikiem. Następnie na matę weszli zawodnicy kategorii masters, tj. Roman Wojciechowski i Dariusz Cymmerman, którzy nie dostali się do strefy medalowej. A Michał Marcinkowski w dobrym stylu wywalczył brązowy medal dla Polski. Nasza najmłodsza reprezentantka zrealizowała zadania taktyczne i wykorzystała wszystkie swoje atuty dając bardzo dobrą walkę, mimo dużej przewagi fizycznej zawodniczki z Serbii (28 kg różnicy) i niestety przegrała jednym głosem sędziowskim. Sylwia Jocz w pierwszej walce wygrała przez podwójne wazari z zawodniczką z Chin, drugą walkę przegrała z reprezentantką Japonii. Kolejna seniorka – Agata Zjawińska – wygrała z Japonką, drugą walkę o wejście do strefy medalowej niestety przegrała. Daria Szefer po zaciętej walce uległa swojej przeciwniczce. Aleksandra Matysiak, podobnie jak Maria Jasko, która wygrała ciężki pojedynek z Rosjanką, weszła do strefy medalowej. W drugim dniu Mistrzostw Świata Polskę reprezentować będą Patryk Sypień (-90 kg), Damian Galiński (+90 kg), Aleksandra Matysiak (-65 kg), Maria Jasko (+65 kg) oraz team kata w składzie: Kamila Krzak, Maciej Tercjak i Marcin Sturgulewski.

Drugi dzień Mistrzostw Świata rozpoczęła rywalizacja team kata. Nasz team (w składzie: Kamila Krzak, Marcin Sturgulewski, Maciek Tercjak) zaprezentował się świetnie. Polakom zabrakło bardzo niewiele, bo jednego punktu, do podium i ostatecznie turniej zakończyli na miejscu czwartym.

Następnie rozegrane zostały półfinały kobiet, w których walczyły dwie reprezentantki Polski – Ola Matysiak i Maria Jasko. Ola swój pojedynek wygrała w dobrym stylu, tym samym awansując do finału Mistrzostw Świata. Natomiast Marysia mimo bardzo dobrej i wyrównanej walki, przegrała. Następnie na matę wyszli mężczyźni. Patryk Sypień po dwóch dogrywkach i zaciętej walce, przegrał z Japończykiem – Uedą. Damian Galiński stoczył walkę z doświadczonym reprezentantem Rosji (Eremenko). Sędziowie o wyniku tego pojedynku zadecydowali dopiero po dogrywce. Niestety Damian przegrał.

Następnie na matę powróciła Maria Jasko, która pokazując swoją siłę i ducha walki, wywalczyła dla Polski brązowy medal. Kolejny medal, tym razem srebrny, zdobyła Ola Matysiak, która w finale po bardzo dobrym pojedynku, przegrała przez wskazanie sędziów z Mistrzynią Świata – Khripunową.

Relacja na podstawie www.facebook.co/IKOpolskanewsm

 

Archiwum:

Więcej informacji

W ramach imprezy odbędą się:

  • 6 Wagowe Mistrzostwa Świata Mężczyzn (WWC)
  • International Friendships (Wagowe Mistrzostwa Świata Kobiet, Mistrzostwa Juniorów i Weteranów (IFT)

Informacja na stronie Honbu

Rejestracja wyłącznie przez stronę Honbu w termie 14 grudnia – 20 stycznia 2016.

  • 14 kwietnia (piątek) – Rejestracja ITF w Honbu Dojo w Ikebukuro, Seminarium sędziowskie w Tokio Taiikukan.
  • 15 kwietnia (sobota): IFT Kata i kumite
  • 16 kwietnia (niedziela): IFT kata drużynowe, mistrzostwa kobiet & 6th WWC
  • 17 kwietnia ~ 18 (poniedziałek ~ wtorek): Mitsumine Camp & Dan test
  • 19 kwietnia ~ 21 (środa ~ piątek): kurs intensywny i kick boxing Seminarium przez shihan Francisco Filho Daikanyama Dojo w Shibuyaku,.

Termin zgłoszeń na seminarium sędziów, Mitsumine Camp & Dan test, intensywny kurs, seminarium kick boxing upływa 28 lutego. Wszyscy BC/DOP również proszeni są o rejestrację w formularzu w sekcji „Oders”

Wszystkie dokumenty dostępne są u BC/DOP.