83-letnia „Super Babcia” zdała egzamin na 4 dan

W październiku bieżącego roku, w Chile miał miejsce egzamin na mistrzowskie stopnie. Egzaminował Shihan Seiji Isobe. Jednym z uczestników była 83-letnia kobieta – Liliane Pierron.

Francuzka rozpoczęła swoją przygodę z Kyokushin mając 47 lat i trenuje do dziś. Ma syna, piątkę wnucząt oraz 3 miesięcznego prawnuka. Na czarny pas zdała w 1981r, mając 52 lata, a w 1995 roku otworzyła własne dojo. W 1995 roku zdała na 2 dan (w wieku 65 lat), w 2007 na 3 Dan (mając 77 lat). Po zdobyciu 3 dan, zaczęła budzić zainteresowanie mediów oraz pojawiać się w telewizji, gazetach i w radiu jako „Super Babcia”. W wieku 83 lat nadal uczy dwa razy dziennie od poniedziałku do soboty.

Po wykonaniu 50 przysiadów z wyskokiem i 100 brzuszków podczas egzaminu, na jej twarzy nie było widać zmęczenia. Egzamin zaczął się od Kihon, poprzez Ido, Kata, Kumite i Hokyo. W Ido „Super Babcia” zrobiła 9 różnych kombinacji. Po wszystkim powiedziała: „Chciałabym poświęcać życie Kyokushin i rozwijaniu młodych ludzi, jak długo żyję”.  Shihan Isobe był pełen podziwu dla 83-letniej wojowniczki.

Tłumaczenie: M. Jerzak

 Wiadomość ze strony: www.kyokushinkaikan.org