East Side Fight 1, Białystok 15.11.2014

galaW dniu 15 listopada 2014 w Białymstoku w nowym budynku  Opery i Filharmonii Podlaskiej nazywanym Europejskim Centrum Sztuki  odbyła się  Gala East Side Fight w obecności około 800 widzów i lokalnych VIP. Uroczystego otwarcia dokonał Marszałek Województwa Podlaskiego Karol Pilecki.

W ringu odbyło się 7 pojedynków w których zmierzyli się polscy zawodnicy z cieszącymi się międzynarodową sławą bitnymi zawodnikami z Białorusi. Wielu z nich to mistrzowie kraju i Europy.

Bardzo szybka i techniczna walka odbyła się w formule Karate Kyokushin, wystąpili w niej Patryk Sypień vs Marcin Guzik. Walkę sędziował sensei Zbigniew Goliński. Shihan Andrzej Drewniak wręczył  zwycięzcy Patrykowi Sypieniowi Puchar Gali oraz specjalna nagrodę Organizatora.

gala (2)W pokazach i pojedynkach wystąpili mistrzowie Kyokushin Karate, MMA, Muay Thai, Kick Boxing, kilku chińskich sztuk walki oraz Rycerskiej Chorągwi Husaria.  Jednym z interesujących punktów programu był występ młodej gwiazdy Opery Pauliny Janczak w duecie z prowadzącym Galę aktorem Aleksandrem Damianem.  Specjalne efekty wizyjne, oświetlenie, nienaganny dźwięk i doskonała widoczność były możliwe dzięki ultranowoczesnej technice i ruchomej scenie zmieniającej położenie i poziom ringu.

Obok pokazów chińskich sztuk walki połączona grupa zawodników Kyokushin z Białegostoku, Limanowej i Zakopanego wykonała interesujący pokaz zakończony tameshiwarii w wykonaniu sensei Piotra Sawickiego. W tle wyświetlone zostały najbardziej dynamiczne akcje Piotra wykonane na MŚ, PŚ, ME i Walkach wieczoru w Tokio i Nowym Jorku. Na zakończenie pokazu shihan Andrzej Drewniak wygłosił na scenie dedykację i wręczył Piotrowi Sawickiemu artystycznie wykonany puchar Kyokushin w podziękowaniu za wieloletnie propagowanie Kyokushin a publiczność na stojąco oklaskami dołączyła się do podziękowań.

Organizatorem Gali był sensei Piotr Sawicki, który otrzymał wsparcie UM, Marszałka Województwa, TVP Białystok, kilku gazet oraz wielu sponsorów.

Wiadomość ze strony POK.