European Kyokushin Championship WKB, Rzeszów 14-15.10.2017

W dniach 14-15 października 2017 odbyły się I Wagowe Mistrzostwa Europy Kyokushin organizacji World Kyokushin Budokai (WKB).  W zawodach udział wzięło 425 zawodników z Rumunii, Ukrainy, Białorusi, Węgier, Słowacji, Łotwy, Niemiec, Hiszpanii, Belgii, Szwecji, Rosji, Grecji i  z Polski. 

Zawody były otwarte dla wszystkich organizacji kyokushin. Ostatecznie w Rzeszowie, poza zawodnikami WKB,  wystąpili reprezentanci organizacji IFK, WKO, Kyokushinkan i Oyama Karate.

 


 

Relacja:

W pierwszym dniu mistrzostw w kata i kumie rywalizowali seniorzy 18-35 lat, seniorzy powyżej 35 lat oraz młodzież w kategoriach wiekowych 14-15 i 16-17 lat. W drugim dniu zarodów na matach stanęła młodzież z kategorii wiekowych 12-13 lat oraz dzieci 8-9 i 10-11 lat.

Swoją obecnością uhonorował mistrzostwa prezydent World Kyokushin Budokai Kancho Pedro Roiz 8 dan wraz z członkami komitetu międzynarodowego kierującego działalnością WKB shihan Sergiei Vesvolodov 6 dan z Ukrainy i shihan Daniel Sanchez 5 dan z Hiszpanii oraz Wicestarosta Rzeszowski Marek Sitarz i prezes Akademickiego Zespołu Sportowego Janusz Zieliński.

Turniej został objęty honorowym patronatem Ambasady Japonii w Polsce, Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa i Starosty Rzeszowskiego. Patronat medialny objęła TVP Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Nowiny Gazeta Codzienna, Nowiny24, oraz portale Karate Kontaktowe.pl i KyokushinKarate.com.ua. Transmisje na żywo zapewniła „Telewizja Rzeszów na żywo”.

Organizatorem mistrzostw było Stowarzyszenie World Kyokushin Budokai POLAND  we współpracy z Leżajskim Klubem Kyokushin Karate i Klubem Sportowym Prestige Rzeszów.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i sprawnego przebiegu mistrzostw a w szczególności Powiatowi Rzeszowskiemu i AZS Rzeszów oraz działaczom, sędziom, obsłudze medycznej i licznej publiczności.

Archiwum:

Mistrzostwa Europy Seniorów i Juniorów WKB w Karate Kyokushin. Zawody otwarte dla wszystkich organizacji.

Informacje po angielsku:

Informacje po polsku:

Formularz załoszeniowy