Ichigeki Brasil 2012 – relacja

29 września 2012 w Brazylii odbyła się po raz siódmy gala Ichigeki Brasil. W tym roku zawalczył w niej również polski zawodnik, Patryk Sypień z Wrocławskiego Klubu Karate Kyokushin. Patryk stoczył walkę z Diogo da Silvą i po 3 zaciekle stoczonych rundach przegrał swój pojedynek.

Ichigeki Brasil 2012 – galeria na FB

Relacja Agnieszki i Sylwestra Sypień:

Ichigeki Brasil to bardzo dobrze znana w Brazylii, i nie tylko, cykliczna impreza, która tym razem odbyła się po raz siódmy i mieliśmy możliwość w niej uczestniczyć. Shihan Francisco Filho, który był organizatorem sprawił, że ten turniej był naprawdę wspaniały. Zarówno walki, oprawa całej gali jak i przyjęcie gości było wręcz wzorowe. Już na lotnisku zostaliśmy miło powitani przez Shihana, skąd zostaliśmy zabrani do hotelu, a potem uroczysty obiad z resztą zawodników z Europy (Lechi Kurbanov i Baptiste Delauney).

Organizator nie pozwal abyśmy bezczynnie siedzieli w hotelu i tak, aż do turnieju. Na Ichigeki Brasil można było spotkać takie gwiazdy ze świata karate jak Glaube Feitosha, Andrews Nakahara czy Ryu Isobe. Wymienieni sportowcy byli również sędziami. Sam turniej łączył w sobie walki z Karate Kyokushin, MMA i Kick-boxingu. Patryk miał walkę wieczoru z Diogo da Silvą, zawodnikiem z bardzo dużymi osiągnięciami, który na ostatnim turnieju wygrał walkę z Tarielem Nikoleishvili (aktualny Mistrz Świata Open). Niestety nasz zawodnik przegrał swój pojedynek po 3 zaciekle stoczonych rundach.

Drugim super fightem był pojedynek Baptiste’a z reprezentantem Brazylii. Po 3 rundach sędziowie nie mogli wskazać zwycięscy i potrzebna był 4 runda, po której wygrał Francuz. Ciekawostką jest, że Lechi Kurbanov startował w formule Kick-boxing, z którą nie miał wcześniej styczności, a przygotowywał się do tej walki tylko przez 3 tygodnie będąc w Brazylii pod okiem Shihana Filho. Mile nas zaskoczył, ponieważ wygrał pojedynek w bardzo ładnym stylu. Niestety następnego dnia po zawodach musieliśmy już wracać do domu. Będziemy bardo mile wspominać wyjazd do Brazylii i liczymy, że kiedyś jeszcze będzie nam dane się tam pojawić. OSU !!!

Wrocławski Klub Karate Kyokushin – Agnieszka i Sylwester Sypień

Wiadomość z portalu onekyokushin.pl