II Otwarte Mistrzostwa Czech Karate Kyokushin Ostrawa 31 marca 2012 r.

nokaut w wykonaniu Krystiana Witaka

W sobotę 31 marca 2012 roku w Ostrawie odbyły się II Mistrzostwa Czech Seniorów Karate Kyokushin.  . Zawody miały charakter otwarty. Wzięło w nich udział blisko sześćdziesięciu karateka z Czech, Ukrainy, Węgier oraz Polski. Nasz kraj reprezentowało dwóch zawodników z Klubu Sportów walki UKS Bushi kierowanego przez sensei Pawła Juszczyka 4 dan. Krystian Witak (kumite „elit” do 70 kg) zdobył srebrny medal a jego efektowny i bardzo skuteczny styl walki został uhonorowany pucharem dla najlepszego zawodnika turnieju. Jego klubowy kolega Wiktor Bidas zajął w tej samej kategorii czwarte miejsce.

Zawody były dobrze zorganizowane i przebiegły w bardzo milej atmosferze. Walki odbywały się z podziałem na kategorie „elit” dostępną dla doświadczonych zawodników oraz kategorie dla początkujących. Niespodziewaną atrakcja, dostępną niestety tylko dla sędziów, był poczęstunek, w skład którego weszły wspaniałe serniki przygotowane osobiście przez jednego z najlepszych europejskich karateka, wicemistrza świata Jana Sokupa, szefa czeskiego kyokushin IKO.