IKO Summer Camp 2012

Galeria na stronie Lubelskiego Klubu Karate Kyokushin

Strona poświęcona IKO Poland Camp 2012

IKO Summer Camp Lublin 2012

W dniach 16-19 sierpnia w Lublinie odbyło się międzynarodowe seminarium Karate Kyokushin pod nazwą -IKO Summer Camp. Hasło tegorocznego seminarium brzmiało  „HIYAKU” co oznacza progres, wybicie się (w nową jakość). W tegorocznym spotkaniu wzięło udział 196  karateków z 43 Dojo z Polski, Belgii, Białorusi, Francji, Holandii, Litwy, Niemiec, Rumunii, Tunezji, Ukrainy, Węgier i USA.

Głównymi instruktorami byli japońscy mistrzowie shihan Seiji Isobe 8 Dan i shihan Katsuhito Gorai 6 Dan. Shihan chętnie dzielili się swoim doświadczeniem. Charyzma shihan Seiji Isobe epatowała na uczestników obozu. A jego poczucie humoru pozwalało odnaleźć uśmiech nawet w najcięższym treningu.

Poza nimi prowadzili treningi shihan Eugeniusz Dadzibug, shihan Dorel Bulearca z Rumunii i sensei Sylwester Sypień.

Aspekt techniczny był głównym celem seminarium. Temat przewodni to ujednolicenie techniki nauczania. Szczególnie w pamięci pozostaną poranne powitanie słońca oraz treningi poświecone specjalistycznemu przygotowaniu wytrzymałościowemu, które wycisnęły wiele potu, ale przyniosły także nowe spojrzenie na zagadnienie wytrzymałości w Karate Kyokushin.

Podczas seminarium odbył się egzamin na stopnie uczniowskie Kyu i stopnie mistrzowskie Dan. Przed zdającymi egzaminatorzy postawili bardzo wysokie wymagania co świadczy o konsekwentnym budowaniu IKO Kyokushinkaikan na jakości i wysokim poziomie wyszkolenia technicznego najwyższych stopni.

W czwartek 16 sierpnia odbyło się spotkanie shihan Isobe i shihan Gorai z BC, DOP i liderami Dojo, na którym omówiono m.in.  kalendarz imprez. Po spotkaniu z shihan odbyła się narada tylko polskich DOP i liderów Dojo, omówiono plany rozwoju Kyokushin IKO w Polsce.

W pierwszym dniu obozu odbył się także Międzynarodowy kurs sędziowski IKO Judge Seminar, który poprowadzili shihan Gorai, shihan Isobe oraz shihan Jacek Czerniec. W kursie uczestniczyło ponad 90 osób.  Blisko połowa z nich podeszło do egzaminu pisemnego na licencje „AJ” i „J”. Wśród nich byli sensei z Lublina Sebastian Olszak, Karol Szewczyk i Dominik Michalczuk.

Również w niedzielę popołudniu w Dojo naszego klubu przy ul. Głowackiego odbyło się extra seminarium, podczas którego shihan poprowadzili naukę trzech kata z kijem Bo oraz  kombinacje ido geiko do „street fight”.

W sobotę w lubelskim Ratuszu miało miejsce otwarcie wystawy p.t.  „Odbuduj z nami Japonię”. Jest ona zbiorem fotografii, które zostały zrobione po tsunami w marcu ubiegłego roku. Jej celem jest pokazanie ludzkich postaw wobec tej strasznej tragedii. „Jedną z najważniejszych zasad karate jest niesienie pomocy innym, dlatego cieszymy się, że chociaż w ten sposób możemy pomóc ofiarom tej tragedii. Chciałbym, aby cały świat był zjednoczony, a na ziemi zapanował pokój. Te zdjęcia pokazują ludzką tragedię, ale wierzę, że dzięki nim można zbudować coś dobrego” – powiedział w czasie otwarcia wystawy shihan Isobe.

Organizacja tej wystawy w Lublinie była możliwa dzięki pomocy Fundacji „Odbuduj z nami Japonię”, a w szczególności Pani Sadami Harada i przychylności Prezydenta Miasta Lublina.

Wystawę otworzyła pani Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, zastępca prezydenta miasta.

W sobotę uczestnicy  Sayonara mogli podziwiać pokaz władania mieczem w wykonaniu sensei Jerzego Ludziejewskiego oraz wspaniałe występy tancerek senpai Doroty Niezbeckiej. Oprawę muzyczną przygotował sensei Tadeusz Winkler.

Następny IKO Summer Camp odbędzie się w dniach 16-18 sierpnia 2013 r.

 Wszystkim shihan, sensei, senpai którzy wzięli udział w IKO Summer Camp 2012 lub przyczynili się do jego organizacji składam serdeczne podziękowania.

 Doumo arigatou gozaimashita. OSU !

 shihan Jacek Czerniec 5 dan, organizator

Patryk Sypień o IKO Sumer Camp na portalu onekyokushin.pl

IKO SUMMER CAMP – dodatkowe, ważne informacje 8.08.2012