International Friendships 15-17.04.2016 – relacja

12963702_10153731412673842_5080516955927215999_nTym razem Polska Reprezentacja z International Karate Frienship 2016 przywiozła jeden złoty medal. Zdobył go Sensei Michał Marcinkowski z Pomorskiego Klubu Karate Kyokushin w kategorii Masters -70 kg.

Relacja i galerie:

12990834_934615909986161_5074670661466188723_n17 kwietnia

Sensei Michał Marcinkowski wygrał International Karate Frienship 2016 w kategorii Masters -70 kg! Pierwszą walkę wygrał z Japończykiem już w 5 sekundzie kiedy po wykonaniu Jodan Mawashi Geri dostał ippon. W drugim pojedynku trafił Japończykiem chudan mawashi geri ocenionym na wazari, a w finale okazał się lepszy od Rosjanina.

Niestety nasze seniorki Krystyna Szkodowska, Sylwia Jocz oraz Maria Jasko odpadły w pierwszej rundzie turnieju.

16 kwietnia 2016

13051755_796210327179330_5359530375641852946_nKamila Krzak z Sosnowieckiego Klubu Karate zajęła piąte miejsce w konkurencji kata. Lepsze od Niej okazały się tylko dwie zawodniczki z Rosji i dwie Japonki, a do medalu zabrakło bardzo niewiele. Zważywszy na fakt, że dla sensei był to pierwszy start w Japonii w tak prestiżowych zawodach, występ należy uznać za bardzo udany.

Juniorzy: Klaudia Lanczewska z Łomży oraz Aleksander Krajanowski z Ostrołęki startujący w kata i kumite niestety odpadli z turnieju w rundzie eliminacyjnej. Klaudia Lanczewska wygrała jedną walkę.