International Kumite Championship FIGHTERS CUP – Kherson Ukraina 17.12.2017

17 grudnia 2017 polska reprezentacja wzięła udział w turnieju karate kyokushin Fighters Cup, który odbył się Chersonie na Ukrainie. Po bardzo zaciętych walkach Polacy wywalczyli dwa medale. Druga edycja Fighters Cup WKB, turnieju organizowanego przez shihan Siergieja Wsiewołodowa, zgromadziła 380 zawodników Ukrainy, Polski, Rumuni, Hiszpanii i Izraela. Turniej odbył się w pełnych przepisach kyokushin. Wszystkie kopnięcia na głowę były dozwolone i można je było wykonywać z pełną siłą. We wszystkich kategoriach wiekowych walki odbywały się bez pancerzy i w kaskach bez kraty. Mimo to żaden zawodników nie odniósł urazów większych niż na turniejach rozgrywanych w bardziej ograniczonych przepisach.

Medale  zdobyli zawodnicy Klubu Sportów Walki BUSHI: srebro wywalczyła Zuzanna Dąbrowska (kat. dziewcząt 12-13 lat do 50 kg), a brąz Mateusz Majchrzak (kat. chłopców 14-15 lat do 50 kg).

W skąd polskiej ekipy na tym turnieju wszedł także Bartosz Kazimierczak z Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN w Zielonce, w roli trenera i kierownika ekipy wystąpił shihan Paweł Juszczyk a Polskę reprezentował także szef polskiego WKB sensei Dariusz Burda z Leżajska.

 

 

Archiwum:

Turniej na Ukrainie dla juniorów i seniorów. Zawody otwarte dla wszystkich organizacji, zgłoszenia do 1 grudnia.

Komunikat:

Więcej informacji niestety w języku rosyjskim