Junior KYOKUSHIN CUP XI Turniej Kata Karate Kyokushin w Ząbkach – 20.06.2020 r.

W sobotę 20 czerwca na boiskach zewnętrznych Szkoły Podstawowej nr 1 w Ząbkach odbyła się XI edycja Turnieju Junior KYOKUSHIN CUP. Dzieci i młodzież uczestniczyli w konkurencji KATA, a rywalizacja odbywała się zgodnie z zaleceniami i wymogami ministerialnymi wraz z odpowiedzialnym zachowaniem reżimu sanitarnego. W turnieju wzięły udział reprezentacje klubów z: Józefowa – Bushi, Warszawy – Husarz i Heros, Brzostka, Bielska-Białej, Ostrowii Mazowieckiej oraz Fighters z Góry Kalwarii.

 Patronat honorowy nad turniejem objęła Burmistrz Miasta Ząbki Pani Małgorzata Zyśk, która na zakończenie udekorowała wszystkich uczestników na podium. Organizatorem zawodów był Klub Sportów Walki KYOKUSHIN, który wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zorganizował imprezę z unikatowymi pucharami i nagrodami dla wszystkich uczestników. Wsparcie organizacyjne dla KYOKUSHIN CUP zapewnili: COMMUNICATION ART., BR MONIKA ZACH, BIESIADOWO ZĄBKI, VOBRO, PHOTO OLGA oraz KALINKA. Więcej informacji i zdjęcia na www.kswkyokushin.pl

Był to pierwszy na Mazowszu, a prawdopodobnie także w Polsce turniej kyokushin rozegrany w realu po przerwie spowodowanej pandemią.

Ograniczenia spowodowane reżimem sanitarnym pozwoliły na rozegranie turnieju jedynie w konkurencji kata. Mimo to  część specjalizujących się w kumite ale stęsknionych za rywalizacją sportową) zdecydowała się wziąć w nim udział.

 Turniej rozegrany był w większości kategorii w aż czterech rundach. Pierwsze wykonanie oceniane było na noty punktowe, a następnie finałowa ósemka rywalizowała w systemie pucharowym na zasadzie porównań kolejnych par przez 3 kolejne rundy.

Galeria z dekoracji

wyniki XI Junior KYOKUSHIN Cup – Ząbki 2020

Archiwum:

Sensei Marcin Sieradzki zaprasza na turniej kata dla seniorów, juniorów i dzieci. Planowane jest przeprowadzenie zawodów na wolnym powietrzu lub, Jeśli pogoda na to nie pozwoli, to w hali.