Kurs Sędziowski Kyokushin i WKF Polskiego Związku Karate 16-18.12.2016

16-18 grudnia 2016 odbył się na obiektach Dworku pod Lublinem długo oczekiwany Kurs sędziów WKF pod auspicjami Polskiego Związku Karate. W kursie wzięło udział 123 uczestników. Wykładowcami byli Przewodniczący Komisji Sędziowskiej WKF Jarosław Lewandowski oraz wice Przewodniczący Powrożnik, którzy wykorzystując środki audiowizualne oraz pokazy kumite i kata w wykonaniu zaproszonych zawodników WKF, zapoznali uczestników z Przepisami WKF dla kumite i kata oraz ich interpretacją.

Kurs otworzyli: Prezes PZK Maciej Sokołowski, Wice Prezes Wacław Antoniak i Wiceprezes Andrzej Drewniak, którzy podkreślili potrzebę wzmocnienia polskiego KWF wykorzystując cały potencjał 350 klubów sportowych PZK. Polski Związek Karate jako jedyny członek PKOl otrzymał upoważnienie do reprezentowania polskiego karate na międzynarodowym forum. W tej sytuacji nie ma znaczenia z jakiej opcji organizacyjnej wywodzą się zawodnicy, ważny jest tylko cel szkolenia – jest nim dążenie do wychowania pretendentów do startu na Igrzyskach Olimpijskich. I ten cel będzie realizowany przez Zarząd PZK.

W trakcie przerw w szkoleniu odbyło się Zebranie Przezydium Zarządu PZK oraz Zebranie Zarządu PZK na których podsumowano tegoroczne dokonania PZK oraz plan perspektywiczny na lata 2017 – 2018. Gościem zaproszonym był Prezes PZK Fudokan Dariusz Bajkowski.

Po wykładach odbyła się zwyczajowa Sayonara, na której Prezesi złożyli także Życzenia Świąteczne i Noworoczne.

Na zakończenie kursu uczestnicy wypełnili testy z Przepisów WKF dla kumite i kata oraz z Przepisów Kyokushin dla kumite, kata i tameshiwari.

PZK generalni zintensyfikuje szkolenia dotyczące Przepisów WKF dla sędziów, trenerów i zawodników zgodnie ze światową tendencją intelektualizacji szkolenia w zakresie przepisow, metodyki i organizacji. 

Organizatorem Kursu sędziów WKF był Lubelski Klub Karate kierowany przez Sekretarza PZK Jacka Czernieca.

Informacja ze strony POK www.karate.org.pl