MASUTATSU OYAMA – 20 rocznica śmierci

masutatsu_oyama4Dwadzieścia lat temu, 26 kwietnia 1994 roku, odszedł na zawsze wielki Masutatsu Oyama, twórca karate kyokushin. Świat poznał Go jako wybitnego karateka – niepokonanego w swoim czasie wojownika – oraz jako organizatora, ale jednocześnie myśliciela i filozofa. Realizując w życiu swoje filozoficzne zasady zaskarbił sobie tytuł „Ostatniego Samuraja” .

Pozostawił po sobie, obchodzącą w tym roku 50 lat istnienia, International Karate Organization – największą stylową organizację na świecie, mającą, w szczycie rozwoju,  swoje oddziały w 120 krajach. Ostatnią wielką międzynarodową podróż Sosai Mas. Oyama odbył do Polski w listopadzie 1993 roku, kiedy to zaszczycił swoją obecnością Międzynarodowy Turniej „Oyama Cup” w katowickim „Spodku”, gdzie niemal 10-tysięczna publiczność powitała Go owacją na stojąco.

Sosai Mas. Oyama zmienił życie milionów ludzi na świecie.

Jego oryginalna filozofia Kyoku-Shin, czyli dążenie do Najwyższej Prawdy, zawładnęła sercami szczególnie młodych ludzi, którzy za najwyższą prawdę uważali dążenie do doskonałości we własnym życiu. Ideały Mas. Oyama znalazły odbicie w codziennym życiu tych osób, w dążeniu do perfekcji w każdym aspekcie treningu, nauki, pracy oraz oddania dla rodziców i kraju. Dzięki Jego filozofii ich życie stało się barwniejsze – wzrosła odwaga potrzebna do realizacji najambitniejszych marzeń. Wymóg systematycznej pracy, perfekcji w działaniu, samokontroli i czystość etyczno-moralnej, a nade wszystko pokory, zmieniły na lepsze psychikę i życie milionów adeptów Kyokushin.

Wszyscy ćwiczący kyokushin są spadkobiercami i dłużnikami wielkiego Masutatsu Oyamy.