Mundial de Kyokushin, Sao Paulo Brasil 5.07.2015

DRUŻYNOWY PUCHAR ŚWIATA KARATE KYOKUSHIN
5 LIPCA 2015  SAO PAULO, BRAZYLIA

2 Daria i MichałW ubiegłą niedzielę w Sao Paolo odbyło się niecodzienne wydarzenie – Benefis Shihan Serji Isobe.

W Word Cup Team Kyokushin Karate wzięło udział dwanaście drużyn ze wszystkich kontynentów. Każda drużyna składała się z pięciorga zawodników: kata senior/seniorka, junior, kumite kobiet, kumite senior +35 lat, kumite mężczyzn.

Europę reprezentowały dwie drużyny. W składzie drużyny „Europa B” było dwoje zawodników z Polski: Daria Szefer z Siemianowic Śląskich i Michał Koszycki z Augustowa.  Ich udział był bardzo dobrym akcentem zaznaczającym obecność Polski na światowej mapie International Karate Organization.

europa_BW pierwszej rundzie nasza drużyna zwyciężyła reprezentantów Ameryki Południowej. Daria i Michał wygrali swoje walki. O wejście do czwórki przeciwnikami drużyny Europa B była drużyna Rosji. Daria i Michał mieli przeciwników cięższych o 15-17 kg. Niestety nie zdołali wygrać pojedynków, ale ich walki były owacyjnie przyjęte przez widzów. Gratulacje dla dobrego przygotowania do tej imprezy dla Shihan Andrzeja Maneckiego i Sensei Waldka Matyki.

Shihan Isobe zorganizował ten turniej w ramach obchodów 40-lecia powstania organizacji Kyokushin w Brazylii.

1 Trening10 października 1972 roku Shihan Serji Isobe wylądował na lotnisku w Sao Paulo aby na polecenie Sosai Oyama nauczać Kyokushin w Brazylii. Przez te ponad 40 lat założył organizację Kyokushin w większości krajów Ameryki Południowej.

W czasie uroczystości otwarcia imprezy przedstawiciel władz Sao Paulo przekazał Shihan Isobe dokument podpisany przez Gubernatora Stanu mówiący o wpisaniu tej daty (10 października 1972) do oficjalnego kalendarza historii miasta Sao Paolu.

11212774_865122953557906_1735122608811307497_nW przeddzień turnieju Kancho Matsui poprowadził trening w którym wzięli udział wszyscy uczestnicy Word Cup Team oraz blisko tysiąc karateków z krajów Ameryki Południowej oddając w ten sposób szacunek dla pracy włożonej w propagowanie Kyokushin w tym regionie osobowości Shihan Isobe.

Podczas Sayonara Kancho Matsui przełamał jubileuszowy tort techniką Shuto  mówiąc że jest to symboliczne odcięcie czterdziestu lat Kyokushin w Brazylii i  pięćdziesięciu minionych lat istnienia IKO i symboliczny kroku w nowe pięćdziesięciolecie IKO.

Osu !
shihan Jacek Czerniec

Relacja Filmowa

Archiwum:
5 lipca dwójka zawodników z
Polski weźmie udział w gali karate kyokushin w Bazyli.
poster_brasil_2015

W skład reprezentacji Europy Wschodniej (B) wejdą:

  • Michał Koszycki, Augustowski Klub Karate Kyokushin kierowany przez sensei Waldemara Matykę
  • Daria Szefer, Siemianowicki Klub Karate Kyokushin kierowany przez shihan Andrzeja Maneckiego

strona organizatora IKO Brasil

reprezentacja