Ogólnopolskie Seminarium Kumite i Kata i spotkanie liderów IKO Polska 5.10.2013

bushi_team1195 października 2013 roku odbyło się w podwarszawskim Józefowie Ogólnopolskie Seminarium Kumite i Kata przygotowujące do Mistrzostw Europy Juniorów 2013. Gospodarzem tego niecodziennego wydarzenia był Klub Sportów Walki UKS Bushi sensei Pawła Juszczyka. W hali Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie spotkano się blisko 160 zawodników i instruktorów, z klubów całej Polski. Dla wielu uczestników w wieku 12-18 lat było ono ostatnim sprawdzianem przed VII Mistrzostwami Europy Juniorów, które odbędą się w Katowicach 26.10.2013. W czasie imprezy otrzymali oni z rąk polskich BC i jednocześnie vice prezesów Polskiej Federacji Karate Kyokushinkai shihan Eugeniusza Dadzibuga i shihan Jacka Czernieca oficjalne powołania do Reprezentacji Polski.

Relacje z imprezy wyemitowała telewizja regionalna TVP Warszawa (od 2:24 min)

Relacja, galeria, film:

Zawodnicy BUSHI na seminarium: NEW!

Zawodnicy Leżajskiego Klubu na seminarium:

Seminarium składało się z trzech części. Pierwsza to trening kata, czyli tradycyjnych form karate. Na prośbę organizatora został on poprowadzony przez czołowych polskich zawodników występujących w tej konkurencji sensei Izabelę Sularz, Emila Słabonia i Kamila Dubiela.

Cześć druga obejmowała krótki trening technik do walki poprowadzony przez shihan Eugeniusza Dadzibuga a następnie walki sparringowe.

W części trzeciej zainteresowani zawodnicy, instruktorzy i rodzice mogli wsiąść udział w warsztatach z psychologiem sportu Jagoda Smoleńską pod tytułem „Umysł można trenować tak jak ciało”.

Józefowskie spotkanie było pierwszym tego typu szkoleniem o charakterze ogólnopolskim i jednocześnie naturalną kontynuacją siedmiu seminariów dla zawodników Polski Północnowschodniej, które odbyły się w  roku 2013. Udział w józefowskim seminarium, podobnie jak poprzednich, był bezpłatny.

Seminarium w tym kształcie mogło odbyć się dzięki życzliwości władz Miasta Józefów, dyrekcji ICSiR oraz dyrekcji Gimnazjum nr 1, które nieodpłatnie udostępniły pomieszczenia niezbędne do przeprowadzenia zajęć.

Zdjęcia: Sensei Paweł Juszczyk

Archiwum:

P1220291_01

Sensei Paweł Juszczyk działając w porozumieniu polskimi BC shihan Eugeniuszem Dadzibugiem i shihan Jackiem Czerniecem oraz zarządem Polskiej Federacji Karate Kyokushinkai ma zaszczyt zaprosić wszystkich zawodników zgłoszonych do udziału w Mistrzostwach Europy Juniorów w Katowicach 26.10.2013 r. oraz wszystkich shihan, sensei i senpai z dojo współpracujących z IKO na Ogólnopolskie Seminarium Kumite i Kata i spotkanie liderów klubów współpracujących z IKO Kyokushinkaikan.

Podczas seminarium zostaną uroczyście wręczone zawodnikom oficjalne powołania do udziału w MEJ.

seminarium przed MEJ – Józefów 5.10.1013 – informacje szczegółowe