Open Polish IKO Galizia Cup 2012, Leżajsk 29.09.2012

W sobotę 29 września  2012 w Leżajsku odbyła się II Edycja Międzynarodowego Turnieju OPEN POLISH IKO GALIZIA CUP

Sensei Dariusz Burda – wywiad dla ukraińskiego portalu „Kyokushin Portal”

Sensei Dariusz Burda – wywiad dla ukraińskiego portalu „Kyokushin Portal” (wersja polska)

Galeria 1

Galeria na stronie organizatora

Komunikat końcowy

Więcej o imprezie na profilu FB IKO LEŻAJSK !!!

Relacja:

Wersja polska

Wersja angielska

Międzynarodowy Turniej IKO GALIZIA CUP 2012 rozegrany 29 września 2012 roku w Leżajsku był centralnym punktem obchodów dwudziestej rocznicy powstania Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate kierowanego przez sensei Dariusza Burdę.  Impreza już wiele miesięcy wcześniej znalazła się w oficjalnym kalendarzu imprez firmowanych przez International Karate Organization. Informacja na oficjalnej stronie IKO spowodowała, że turniej cieszył się wielkim zainteresowaniem tak w kraju jak i za granicą.

Sala Zespołu Szkół Licealnych gdzie odbywał się turniej, największa hala widowiskowo-sportowa w Powiecie Leżajskim, z trudem pomieściła wszystkich uczestników i widzów. Samych tylko zawodników zgłoszonych do turnieju było 311 z 45 klubów. Karatecy reprezentowali sześć krajów. Oprócz Polski w turnieju udział wzięły ekipy z Ukrainy, Słowacji, Hiszpanii, Węgier i Białorusi. Ze swoimi ekipami do Leżajska przyjechali również liderzy narodowych organizacji IKO: z Kersonu na Ukrainy shihan S. Vsevolodov (5 dan), z Barcelony shihan D. Lorente (5 dan) i z Budapesztu shihan K. Halasz (5 dan). Nasz kraj reprezentowali liderzy polskiej IKO shihan E. Dadzibug (5 dan) z Sosnowca i shihan J. Czerniec (5 dan) z Lublina.

Najbardziej utytułowanymi zawodnikami jacy wzięli udział w turnieju byli: Eldar Ismailov (Ukraina) aktualny Mistrz Europy Seniorów, Marianna Werbitska (Ukraina) aktualna Mistrzyni Europy seniorek, Vanessa Martinez (Hiszpania) medalistka ostatnich Mistrzostw Europy i Vivien Halasz (Węgry) medalistka „All American Open 2012”.

Rywalizacja na turnieju stała na bardzo wysokim poziomie. Można było zobaczyć wiele widowiskowych i efektywnych walki w wykonaniu zawodników z czołówki europejskiej Szczególnie goście z Ukrainy „wysoko zawiesili poprzeczkę” pokazując bardzo wysokie umiejętności. Potwierdzeniem dominacji Ukraińców w wielu kategoriach było zdobycie przez nich pierwszego miejsca w klasyfikacji drużynowej.

Przy tak dużej liczbie uczestników w tym wielu z zagranicy niezbędnym było dokładne rozplanowanie zawodów. Po raz pierwszy w zawodach organizowanych przez LKKK wykorzystano metodę stosowaną na największych turniejach. Metoda polegała na nadaniu każdemu zawodnikowi i każdej walce (od eliminacji po finał) indywidualnego numeru. Zawodnicy dokładnie wiedzieli kiedy odbywają się ich walki, organizatorzy „panowali” nad kolejnością walk i zawodnikami mimo czasem młodego wieku a czasem i bariery językowej. Komunikaty w czasie zawodów, zapowiedzi na trzech matach gdzie równolegle odbywała się rywalizacja prowadzone były zarówno w języku polskim jak i angielskim.

Wydaje się, że wielomiesięczny trud włożony w organizację turnieju pozwolił na sprawne rozegranie tak dużej międzynarodowej imprezy.

Podczas turnieju rozdane zostały pamiątkowe nagrody dla wspomagających pracę sportowo-wychowawczą prowadzoną od dwudziesty lat przez Leżajski Klub Kyokushin Karate. Nagrodami wyróżnieni zostali miedzy innymi Poseł na Sejm RP pan Zbigniew Rynasiewicz, samorządowcy w tym burmistrz Leżajska Pan Piotr Urban, burmistrz Miasta i gminy Nowa Sarzyna Pan Jerzy Paul, kierownicy współpracujących klubów, działacze, zawodnicy i inne osoby bez których wsparcia leżajski klub nie miał by tylu sukcesów i tak silnej pozycji w polskim karate Kyokushin. Nagrody zwycięzcom poszczególnych kategorii wręczali Starosta leżajski Marek Kogut, Prezes LKKK Mirosław Holda i Shihan Eugeniusz Dadzibug.

Na tradycyjnym po zawodach spotkaniu z udziałem organizatorów i reprezentantów goszczących ekip doszło do podsumowania zarówno właśnie zakończonych zawodów jak i całej dwudziestoletniej działalności Klubu. Goście zarówno z Białoruasi, Ukrainy jak i z Hiszpanii złożyli na ręce sensei Dariusza Burdy podziękowanie za zaproszenie na turniej ale też zaprosili leżajską ekipę do odwiedzenia Khersonu (Ukraina) i Barcelony.

__________________________________________________________________

Informacje archiwalne:

Sensei Dariusz Burda zaprasza wszystkich DOP IKO i  kluby współpracujących z IKO Poland  na II Edycję Międzynarodowego Turnieju OPEN POLISH IKO GALIZIA CUP, który odbędzie się w sobotę 29 września  2012 w Leżajsku. Turniej jest zgłoszony do Honbu widnieje w kalendarzu imprez na internetowej stronie IKO.

Bieżące informacje o przygotowaniach do imprezy na profilu FB IKO LEŻAJSK !!!

Swój udział zapowiedziały ekipy z Białorusi, Węgier, Ukrainy (Kerson, Dniepropietrowsk), Czech, Słowacji, Serbii, Mołdawii, Francji, Belgii i Niemiec.

Komunikat
Formularz zgłoszeniowy
Zgoda rodziców