Otwarte Mistrzostwa Kijowa Karate Kyokushin 28.09.2013

P1360829Zawodnicy Klubu Sportów Walki UKS BUSHI sensei Pawła Juszczyka wzięli udział jako jedyna polska ekipa w Otwartych Mistrzostwach Kijowa, które odbyły się 28 września 2013. Zdobywając trzy złote i dwa brązowe medale udowodnili, że również w kategoriach juniorów można wygrywać z zawodnikami zza naszej wschodniej granicy.

W zawodach wzięło udział 250 zawodników. W większości byli to Ukraińcy, ale również kilkudziesięciu Rosjan oraz Reprezentacja Białorusi i Iranu. Na Ukrainie walki dla dzieci i młodzieży niezależnie od kategorii, rozgrywane są bez pancerzy chroniących tułów. W związku z tym nawet wśród najmłodszych, ogromną rolę odgrywają uderzenia rękoma i siła fizyczna zawodników. Taktyka walki od początku zbliżona jest do sposobu walki dorosłych. Zadziwia zwłaszcza wysoki poziom wyszkolenia w najmłodszych kategoriach wiekowych 6-9 lat. Ci najmłodsi zawodnicy często zaskakują skutecznymi i dobrymi technicznie kopnięciami obrotowymi z wyskoku oraz świetnym łączeniem technik ręcznych i nożnych. W nieco starszych kategoriach dochodzi do tego duża siła fizyczna, szybkość i odporność na ciosy. Wielu uczestników kategorii 16-17 lat z powodzeniem mogło by wystąpić na każdych zawodach dla seniorów.

Złoto w swoich kategoriach wywalczyli Karol Brejtfus (kat. mężczyzn 12-13 lat, do 50 kg), Szymon Olpiński (kat. mężczyzn 12-13 lat, powyżej 50 kg) i Iwona Lewandowska (kat. kobiet, powyżej 65 kg). Z brązowym medalem z Kijowa wrócili Piotr Ławecki (kat. mężczyzn 10-11 lat, powyżej 40 kg) i Mateusz Majchrzak (kat. mężczyzn 10-11 lat, do 30 kg).

Zawodnikom towarzyszyli w roli sędziów sensei Paweł Juszczyk i sensei Agnieszka Winek, a w roli sekundanta sensei Krzysztof Markowski.

Dobry wynik zawodników pokazuje, że wbrew pozorom, również przeciwnicy zza wschodniej granicy są do pokonania. Pozwala to z optymizmem myśleć o szansach Polski na zbliżających się mistrzostwach Europy Juniorów, które odbędą się 26 października w Katowicach.

Więcej na stroniewww.szkolawalki.pl

flaer

Archiwum:

Turniej dla dzieci od 6 lat, młodzieży oraz seniorów w kategoriach wagowych.

Zgłoszenia do 23 września 2013 na adres: [email protected]

Formularz zgłoszenia

Szczegóły:

flaer-2bezNazwy1