Otwarte Mistrzostwa Angli, Londyn 9.03.2013

2 ZŁOTE I 2 SREBRNE MEDALE W LONDYNIE

Trójka zawodników Łomżyńskiego Klubu Karate Kyokushin zdobyła 4 medale na Otwartych Mistrzostwach Anglii, które odbyły się w sobotę 9 marca w Londynie.

Najlepiej zaprezentowała się nasza juniorka (17-18 lat) Karolina Mroczkowska, która zdobyła dwa złote medale stając się najwszechstronniejszą  zawodniczką turnieju. Najpierw triumfowała w konkurencji  kata (układy),  a następnie w kumite (walki) w kategorii otwartej czyli bez podziału na kategorie wagowe. Pomimo tego, iż była najlżejszą w stawce, wygrała kolejno dwa pojedynki w świetnym stylu rozstrzygając je przed czasem.

Dwa srebrne medale zdobyli nasi seniorzy. Startujący w gronie 8 zawodników wagi ciężkiej Marcin Banach stoczył trzy bardzo wyczerpujące pojedynki. Pierwszy z nich z zawodnikiem pochodzącym z Polski,  trenującym obecnie w Edynburgu (Szkocja) Arturem Nowackim, zwyciężając  w regulaminowym czasie 3 minut. Kolejny bardzo ciężki pojedynek z zawodnikiem z Cambridge Lincolnem Milesem. Regulaminowy czas nie dał rozstrzygnięcia. W dogrywce zaczęła  rysować się przewaga naszego zawodnika co dało zwycięstwo i awans do finału Mistrzostw. W walce finałowej Marcin musiał uznać wyższość  Jarmaine Christie z Londynu,który wygrał pojedynek przez wskazanie sędziów 3 do 1.

Ciekawostką jest fakt, że na trzecim miejscu uplasował się inny z Polaków trenujacych od kilku lat w Londynie Sławek Wożniak. Natomiast  mieszkająca w Londynie od  11 lat Wiktoria Tomaszewska wygrała kategorię dziewczat  13-14 lat.

Srebrny medal zdobyła także Aleksandra Zajkowska startująca tym razem jedynie w konkurencji kata.