Mistrzostwa Europy Juniorów Karate Kyokushin Smederevo, Serbia 08.12.2012 – relacja, wyniki Polaków

W rozegranych w dniu 8 grudnia 2012 r. w Serbii w miejscowości Smederevo pod Belgradem Mistrzostwach Europy Juniorów Karate Kyokushin IKO wzięło udział ponad dwieście pięćdziesiąt zawodniczek i zawodników z piętnastu  krajów Europy, w tym Rosji oraz z Izraela i Kazachstanu. Zawody jak zwykle zdominowane zostały przez stuosobowa ekipę zawodników z Rosji, którzy imponowali przygotowaniem fizycznym, technicznym i wolicjonalnym.

Mimo to także Polacy wywieźli  do domu trochę medali.

WYNIKI

Jedyne złoto dla polskiej drużyny wywalczyła Patrycja Chordecka z Przeworska, wychowanka sensei Dariusza Walasa. Wygrała ona kategorię kobiet  16-17 lat do 50 kg. W finale pokonała zawodniczkę z Rosji.

Srebro zdobyła Anna Wiatrowska (kobiety 14-15 lat kat. do 45 kg), wychowanka sensei Agnieszki Sypień w Wrocławskiego Klubu Karace Kyokushin.

Także srebro, ale tym razem w konkurencji kata, wywalczył Szymon Kudra (mężczyźni rocznik 1995), wychowanek shihan Andrzeja Maneckiego. Drugie srebro w tej konkurencji zdobyła Aleksandra Wieczorek (kobiety 17-18 lat) z Olsztyna.

Brązowy medal wywalczyli  Angelika Rejterada (kobiety 16-17 lat kat. do 50 kg) i Jakub Smokowski (mężczyźni 16-17 lat kat. pow. 75 kg) z Olecka.

Także brąz wywalczył Mikołaj Brzostowski (mężczyźni 17 lat kat. do 70 kg) z Sosnowca.

Kolejny brąz dla Polski zdobyła Karolina Mroczkowska (kobiety 15-16 lat kat. do 55 kg) z Łomży.

Brąz w kumite i czwarte miejsce w kata zdobyła także Karolina Szczepańska z Krosna.

Imprezę zakończył mecz Japonia – Serbia, czyli dwie emocjonujące walki stoczone przez zawodników z Serbii i Japonii. Pierwszą wygrał zawodnik gospodarzy a druga gość z kraju kwilącej wiśni.