Seminarium Noworoczne Sosnowiec 10.01.2015

DSC_031510 stycznia 2015 w hali Sportowej MOSIR Zagórze w Sosnowcu odbyło się Seminarium Noworoczne.

Organizatorem i prowadzącym szkolenie był shihan Eugeniusz Dadzibug 5 dan.

Relacja i galeria:

Dwie, ponad trzygodzinne sesje treningowe, oddzielone jedynie kilkuminutową przerwą, obejmowały kilka różnorodnych elementów, na które składa się trening karate Kyokushin.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania i omówienia najważniejszych wydarzeń nadchodzącego roku 2015. Pierwsza część treningowa obejmowała I-ken. I tu warto przypomnieć, że Taiki-ken to trening mentalny,  którego twórcą jest Ken’ichi Sawai, który był przyjacielem Mas. Oyama i przekazał on adeptom Kyokushin wiedzę na temat wykorzystania energii „ki” w treningu i walce.

Kolejnym elementem seminarium był trening kichon, a następnie ido-geiko, podczas których shihan Dadzibug udzielał licznych wskazówek i wyjaśnień dotyczących szczegółów technicznych podstawowych technik. Następnie dobył się trening kata, gdzie uczestnicy mieli możliwość poprawy dokładności i rozumienia wykonywania elementów we wszystkich pinian kata.

Ostatnia, najbardziej dynamiczna część treningowa obejmowała kumite oraz ćwiczenia siłowe.

Różnorodność tematów poruszonych podczas seminarium przez shihan Dadzibuga zainspirowała uczestników do doskonalenia swojego karate, w rozpoczynającym się roku, na wielu płaszczyznach.

Osu.

Archiwum:

sem2014

Shihan Eugeniusz Dadzibug zaprasza na Seminarium Noworoczne, które odbędzie się 10 stycznia 2015 w hali Sportowej MOSIR Zagórze w Sosnowcu, ul. Braci Mieroszewsich 91. Rozpoczęcie zaplanowano na godz.12.00, a zakończenie na 18.00. Temat szkolenia to kihon, kata kumite oraz szkolenie sędziowskie i sprawy organizacyjne IKO i PFKK.