Sensei Włodzimierz Weselski – 42 lata z Karate Kyokushin

img_0235_resizedSensei Włodzimierz Weselski obchodzi czterdziestądrugą rocznicę treningów karate kyokushin. Oto wspomnienia Sensei Włodka oraz niepowtarzalne, historyczne zdjęcia.

42 Lata mojego Karate Kyokushin!!! 42 Year my Karate Kyokushin!!!

Początek w 1975r.wydaje się tak odległy a zarazem tak niedaleki. Początki treningów w pobliskim lesie z paczką przyjaciół z dzieciństwa: Sławkiem Dydiszko (obecnie Dyrektor ITF Taekwondo Sweden 7dan), Leszkiem Popławskim. Następnie edukacja karate u Sensei Jerzego Poznańskiego we Wrocławiu, gdzie poznałem nie tylko pierwsze tajniki Kyokushin ale też wspaniałych przyjaciół. Okres treningów pod okiem ówczesnej „pierwszej piachy w Polsce” Grzegorza Jóźwiaka też wspominam z „łezką w oku”.
Następnie prowadzenie przeze mnie kadry wrocławskiej, gdzie miałem przyjemność szkolić tak wspaniałych karateka jak: Sensei Sylwester Sypień, Sensei Rafał Stepski, Sensei Robert Comski, Sensei Jacek i Agata Pastuszka,Shihan Witold Stolarczyk, Shihan Mariusz Godos, Sensei Jacek Lamot (powrót na treningi w 1991),
7 krotny Mistrz Świata w Muay Tai Mariusz Cieśliński,wielokrotny Medalista Mistrzostw Świata kick Boxingu Tomasz Skrzypek – obecnie trener kadry Polski i wielu innych wspaniałych zawodników, a zarazem moich przyjaciół.
Rok 1989 wiąże się z powołaniem do Kadry Polski, a zarazem poznania legendarnego ucznia Sosai Masutatsu Oyamy, Shihan Tsutomu Wakiuchi 6 dan, którego jestem uczniem oraz przyjacielem.
Treningi w Kadrze, w której miałem zaszczyt być prowadzonym aż do roku 2007, przez Shihan Andrzeja Drewniaka pozostaną w mojej pamięci do końca moich dni.
Podczas mojej kariery zawodniczej na tatami Polski, Europy i Świata (1979-2008)! zdobyłem około 106 medali, pucharów wyróżnień. Od 1997 roku prowadzę formalnie Dojo Zakopane gdzie zdobyliśmy do dzisiejszego roku około 470 medali na arenach krajowych i zagranicznych.
Otrzymałem wiele nagród i wyróżnień min: Ministerstwa Obrony Narodowej, Policji, Śląskiego Okręgu Wojskowego, Władz Miasta: Bolesławiec (tytuł:Honorowego Mieszkańca miasta Bolesławiec), Wrocław, Opole, Zakopane, Messyna (Italia), Limanowa, Nowy Sącz.
Nigdy nie „goniłem „za kolejnymi stopniami Dan, nie byłem też lasy na tytuły i splendory. W pamiętnej prywatnej rozmowie z Sosai Masutatsu Oyama usłyszałem: „Należny nieść przesłanie Kyokushin, to jest najważniejsze, nawet wtedy gdy mnie już nie będzie”. Te słowa były i są dla mnie mottem na całą moja drogę Kyokushin. Staram się do dziś, a zarazem przekazuję wszystkim trenującym Karate Kyokushin moc najserdeczniejszych życzeń.
Dziękuję Wam Drodzy Przyjaciele. Osu!

Sensei Włodzimierz Weselski