V Ogólnopolski Turniej Karate IKO o Puchar Burmistrza „Polskiej Stolicy Wikliny” 22.02.2014

rudnikPonad 200 zawodników IKO Poland z 10 klubów reprezentujących 21 miejscowości zmagało się na tatami w V Ogólnopolskim Turnieju Karate IKO o Puchar Burmistrza „Polskiej Stolicy Wikliny”, który odbył się 22 lutego 2014r. w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudniku nad Sanem. W zdecydowanej większości były to dzieci i młodzież z Annopola, Brzostka, Chełma, Chodla, Chrzanowa, Dukli, Jeżowego, Kraśnika, Krosna, Leżajska, Limanowej, Lublina, Łęcznej, Majdanu Łętowskiego, Nowej Sarzyny, Poniatowej, Przeworska, Rudnika, Sarzyny, Tomaszowa Lubelskiego i Zamościa.

Relacja filmowa z zawodów NEW!

Relacja i galeria:

Patronat honorowy nad zawodami objęli: Ambasada Japonii w Polsce, Wojewoda Podkarpacki, Starosta Powiatu Niżańskiego, Marszałek Województwa Podkarpackiego. Sędzią głównym zawodów był shihan Jacek Czerniec (5 Dan). Jak przystało na „Polską Stolicy Wikliny” dekoracje hali stanowiły elementy zrobione z wikliny. Okazały puchar dla najlepszej drużyny ufundował Przewodniczący Klubu Parlamentarnego PSL Pan Jan Bury. Puchary dla najlepszych i najmłodszych zawodników zakupili Starosta Niżański Gabriel Waliłko i Prezes leżajskiego klubu Pan Mirosław Hołda.

eds [1024x768]Należy podkreślić duże zainteresowanie publiczności, która tłumnie oblegała poszczególne maty, gdzie młodzi karata prezentowali swoje umiejętności. Rywalizację rudnickiego turnieju drużynowo wygrała ekipa Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate przed lubelskim i limanowskim. Najlepszą zawodniczką turnieju wybrana została Anna Szczuka, a zawodnikiem Maciej Jeziorowski. Za sprawną organizację zawodów podziękowania należą się władzom samorządowym regionu na czele z Burmistrzem Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem Panem Waldemarem Grochowskim, kierownictwu MOSiR w Rudniku i dyrekcji Ośrodka Kultury w Nowej Sarzynie, zarządowi, działaczom, zawodnikom i sympatykom LKKK oraz służbom medycznym.
Głównym organizatorem turnieju był Leżajski Klub Kyokushin Karate.

posterArchiwum:

Sensei Dariusz Burda zaprasza na turniej, który odbędzie się w sobotę 22 lutego 2014 roku w Hali MOSiR przy ul. Mickiewicza 44 w Rudniku nad Sanem. Zawody odbywać się będą w formule w full kontakt według przepisów IKO.

Regulamin turnieju 22.02.2014
Zgoda rodziców na start 22.02.2014
Formularz zgłoszeniowy 22.02.2014

1599485_442490302547601_1201069633_oPoniżej film z relacją filmową  IV Ogólnopolskim Turnieju Karate IKO  w Rudniku nad Sanem, który odbył się w 2013r.rudnik_2014