VI zgrupowanie pod kątem Mistrzostw Europy Juniorów 2013 Górowo Iławeckie 23-26.08.2013

zbiorówkaW dniach 23-28 sierpnia 2013 w Górowie Iławeckim odbyło się kolejne spotkanie przygotowujące zawodników do startów w najpoważniejszych imprezach międzynarodowych, a szczególności w Mistrzostwach Europy Juniorów, które odbędą się w Katowicach 26 października 2013.

Tym razem zgrupowanie towarzyszyło obozowi treningowemu organizowanemu przez sensei Pawła Juszczyka 4 dan. Było to najdłuższe z odbytych do tej pory spotkań. Zawodnicy wzięli udział w ośmiu treningach poświęconych w całości doskonaleniu elementów walki sportowej, które poprowadził gospodarz imprezy.

Większość czasu poświecono na trening pracy nóg i zejść z linii ciosu w powiazaniu z technikami ręcznymi i  nożnymi oraz blokami. Wszystkie treningi podsumowywały walki zadaniowe oraz wolna walka sportowa. Podczas ostatniego treningu poświęconego w całości kumite uczestnicy stoczyli dwadzieścia dwuminutowych walk sparringowych.

Trenujący mieli do dyspozycji ośmiuset metrową hale sportowa Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim, gdzie ułożono 400 m kw. maty tatami. Noclegi i wyżywienie zapewniał internat Zespołu Szkół z nauczaniem Języka Ukraińskiego.

W zgrupowaniu wzięła udział, poza drużyną gospodarzy obozu, piętnastoosobowa ekipa z Ostrołęki kierowana przez sensei Wiesława Orzoła 4 dan, ekipa z klubu sensei Zbigniewa Ostrowskiego 4 dan oraz aktualny złoty medalista Mistrzostw Europy w Kijowie w kategorii do 80 kg Gerard Will wraz z sensei Michałem Puczko 4 dan z Białegostoku. Łącznie w treningach uczestniczyło 52 osoby.

Na sali spotkała się imponująca liczba medalistów najważniejszych krajowych i międzynarodowych imprez. Poza Willem na tatami ćwiczyli razem Agnieszka Winek, Emilia Płaszczyńska, Marcin Dąbrowski, Michał Zysk, Krystian Witak, Michał Kalmus, Wiktor Bidas, Krzysztof Markowski i Iwona Lewandowska.

W czasie zgrupowania panowała świetna atmosfera, a długi czas trwania imprezy pozwolił nie tyko na wspólne treningi ale i na bliższe wzajemne poznanie się zawodników.

Na kolejne, siódme, zgrupowanie zaprasza sensei Waldemar Matyka do Augustowa. Wstępny termin to 14 września 2013.