VII Kyokushin Cup, Ząbki 11.10.2014

P156039911 października odbyła się w Ząbkach gala VII Kyokushin Cup. Organizatorem był sensei Marcin Sieradzki z KSW Kyokushin. Walki seniorów przeplecione były z walkami młodszych zawodników w ramach Meczu pomiędzy klubem gospodarzy, a zaprzyjaźnionym Bushi Dojo. W tym samym dniu w godzinach porannych w tej samej hali odbyło się XIV zgrupowanie przygotowujące do zawodów międzynarodowych.

Relacja Filmowa

MECZ Bushi Dojo vs KSW Kyokushin – galeria

Relacja organizatora:

VII KYOKUSHIN CUP W ZĄBKACH

11 października w Ząbkach odbyła się siódma edycja turnieju KYOKUSHIN CUP. Klub Sportów Walki KYOKUSHIN zaprosił do Publicznego Gimnazjum nr 2 na Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin, który został rozegrany w formie Gali Sztuk Walki. Pojedynki turniejowe były przeplatane pokazami: karate, młodych bębniarzy ze Szkoły Muzyki Bębnów oraz dzieci i młodzieży z akrobatycznej grupy KENSEI. Patronat honorowy nad turniejem objął Starosta Powiatu Wołomińskiego Piotr Uściński oraz Burmistrz Miasta Ząbki Robert Perkowski.

W zaciętej rywalizacji full contact mężczyzn zwyciężył Michał Romaneczko z Białej Podlaskiej, który skutecznie wykorzystywał swoje celne uderzenia na głowę i korpus kończąc dwie walki przed czasem. Drugie miejsce w turnieju zajął Marcel Rudzki z Sosnowca, trzeci był Przemysław Jankowski z Białej Podlaskiej, a tuż za podium uplasował się reprezentant KSW KYOKUSHIN – Karol Rowicki.

W rywalizacji kobiet w kategorii do 65kg najlepszą została aktualna czwarta zawodniczka mistrzostw Europy – Maria Raś z Dobrego Miasta. Srebrny medal turnieju zdobyła Dominika Bulka z Zamościa, trzecie miejsce zajęła Katarzyna Sieczkowska z Olecka, na czwartym miejscu uplasowała się Julia Stępniewska. Wszyscy zwycięzcy VII KYOKUSHIN CUP zostali wyróżnieni nagrodami w postaci jednorazowych stypendiów sportowych. Sędziami podczas turnieju byli sensei: Paweł Juszczyk, Wiesław Orzoł, Skander Youssfi, Arkadiusz Orzoł, Krzysztof Markowski i Marcin Miller.

Turniejem pokazowym podczas gali były walki dzieci i młodzieży odbywające się w formule semi contact, w których zwyciężyli zawodnicy BUSHI DOJO. Wydarzeniem towarzyszącym turniejowi było Ogólnopolskie Seminarium Walki, które zostało zorganizowane we współpracy z Polską Federacją Karate Kyokushinkai. W pojedynkach szkoleniowych wzięło udział wielu utytułowanych zawodników, aktualnych mistrzów Polski oraz medalistów Mistrzostw Europy. Trening podczas zgrupowania poprowadził sensei Piotr Moczydłowski. W zgrupowaniu wzięli udział zawodnicy z Ciechanowa, Łomży, Józefowa, Otwocka, Piaseczna, Ostrołęki, Olecka, Ostrowii Mazowieckiej, Olecka, Warszawy, Zambrowa, Wołomina. Kobyłki, Zielonki i Ząbek.

Impreza była współfinansowana ze środków Starostwa Powiatowego w Wołominie. Wsparcie organizacyjne dla turnieju zapewnił: MOSiR Ząbki, MARTRANS, GRUPA DSF, COMMUNICATION ART, PHOTO OLGA, DECATHLON i KALINKA. Oficjalną wodą turnieju KYOKUSHIN CUP jest JURAJSKA. Relację telewizyjną z turnieju przeprowadziła redakcja sportowa TVP Warszawa.

zabki_2014Archiwum:

Sensei Marcin Sieradzki zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin w Ząbkach – VII Kyokushin Cup. Turniej odbędzie się 11 października 2014 roku w sobotę.

Oto kilka najważniejszych informacji dotyczących Turnieju w Ząbkach i film promujący:

Konkurencja kumite full contact wg przepisów IKO zostanie rozegrana w kategorii OPEN dla seniorek i kumite seniorów do 80kg i pow. 80kg. We wszystkich kategoriach z nagrodami finansowymi w postaci jednorazowego stypendium.

Kyokushin Cup 2013

Turniej zostanie rozegrany podczas Gali Sportów Walki z pokazami i walkami turniejowymi na podeście z profesjonalnym oświetleniem i nagłośnieniem. Planowana jest relacja telewizyjna z turnieju.

Uczestnicy turnieju nie wnoszą opłaty startowej.
Każdy z zawodników i sędziów zostanie zaproszony na Sayonarę i poczęstunek po zakończeniu turnieju.

DODATKOWO
W dniu turnieju w godz. 12.00 – 15.00 zostanie przeprowadzone Ogólnopolskie Seminarium Kumite i Kata dla zawodników roczników 2002-1996 przygotowujących się do udziału w Pucharze Europy Juniorów.

Od godz. 14, na zakończenie zgrupowania, wyznaczeni zawodnicy stoczą sędziowaną walkę sparingową rozegraną na turniejowej macie. Dla uczestników seminarium istnieje możliwość zamówienia obiadu na godz. 15.00. Opłata 10 zł. Zapisy do 7 października (wtorek) – po tym terminie wyżywienie we własnym zakresie.