VII Mistrzostwa Europy Juniorów Katowice 26.10.2013

P1370883W rozegranych w Katowicach VII Mistrzostwach Europy Juniorów Karate Kyokushin wzięło udział 340 zawodników w wieku 12-17 lat z 18 krajów Europy. Organizatorem był Klub Rekreacyjno Sportowy TKKF „CZARNI” Katowice kierowany przez Sensei Dariusza Łyczko przy współpracy z Shihan Jackiem Czerniecem. Zawody zaszczycił swoją obecnością prezydent International Karate Organization Kancho Shokei Matsui, a także szef Departamentu Spraw Zagranicznych IKO shihan Katsuhito Gorai.

Oficjalne wyniki:
Results – The 7th European Junior Championships Kyokushin Karate PL – ver2
miejsca 5-8 polaków MEJ Katowice – ver2

Walki toczone były w formule semi kontakt co oznacza, że zawodnicy mogli używać pełnej siły kopnięć i uderzeń, ale chronieni byli przez kaski, ochraniacze goleń-stopę i piąstkówki a w eliminacjach także ochraniacze tułowia. W większości walk dominowali zawodnicy z Rosji lub z Ukrainy.

Po zakończeniu zawodów odbyła się uroczysta kolacja czyli sayonara podczas której Kancho Matsui wręczył kierownikom klubów kyokushin zrzeszonych w Polskim Związku Karate pamiątkowe medale z okazji 40-lecia karate kyokushin w Polsce.

W niedzielę odbyło się seminarium z Kancho Shokei Matsui oraz Shihan Katsuhito Gorai.

Galerie:

Sensei Radek Grabowski

Przebieg zawodów:

Dekoracje cz1:

Dekoracje cz2:

Sayonara oraz seminarium:

Archiwum:

Bposteriuletyn no 1 – The 7th European Junior Championships

Biuletyn – The 7th European Junior Championships Program (POL)

Zgoda uczestnictwa – The 7th European Junior Championships

25 października o godzinie 20.00 odbędzie się w hali zawodów odprawa i krótki trening wszystkich reprezentantów Polski (zawodnicy i sensei). Odprawę poprowadzą Shihan Eugeniusz Dadzibug i Sensei Sylwester Sypień.

Rejestracja zawodników będzie się odbywała poprzez stronę Honbu w terminie  13 – 27 września 2013.