VII Seminarium IKO Dzierzoniów 14.09.2013

999214_218033471692422_53637984_nVII Seminarium Karate Kyokushin IKO Dzierżoniów odbyło się 14 września 2013 roku w dzierżoniowskiej hali OSiRu. Zgrupowanie poprowadził sensei Jan Soukup 2 dan z Czech, który był zdobywcą drugiego miejsca World Open Tournament w 2007 roku oraz jest zawodnikiem K1.

Relacja i galeria:

Seminarium zgromadziło 70 karateka z 13 klubów z Polski. Pierwszy trening rozpoczął się o godzinie 10.00 oficjalnym przywitaniem przez shihan Jacka Czerniec, sensei Marcina Staściuka oraz sensei Jana Soukup. Wśród uczestników seminarium znaleźli się wybitni zawodnicy m.in. wicemistrz świata Piotr Moczydłowski, mistrz Europy Sylwester Sypień oraz medaliści mistrzostw Europy: Patryk Sypień, Daniel Bukowy oraz medaliści mistrzostw Polski, co podniosło rangę naszego seminarium. dkkkPierwszy trening rozpoczął się rozgrzewką, następnie przeszliśmy do technik kihon oraz kombinacji kumite. Mimo że pomiędzy pierwszym i drugim treningiem była tylko 15-minutowa przerwa, uczestnicy seminarium trenowali bardzo mocno i z dużym zaangażowaniem, w końcu nie co dzień można trenować w tak doborowym towarzystwie. Drugi trening poświęcony był już typowo pod sportową walkę kyokushin, poprzez pracę na tarczach po walki sparingowe, które zakończyły pierwszy blok treningowy. Po przerwie obiadowej przeszedł czas na trening z elementami K1. Sensei Janek pokazał kilka podstawowych technik, co dla większości było nowym doświadczeniem, aczkolwiek również wzbudziły spore zainteresowanie.
Zajęcia zakończyły się podziękowaniami dla sensei Janka Soukup, shihan Jacka Czerniec oraz wszystkich sensei DO, którzy wzięli udział w naszej imprezie. Na koniec odbyło się również wręczenie certyfikatów dla młodych adeptów karate trenujących w dzierżoniowskim klubie.
Zgrupowanie zakończyło się Sayonara, na której można było porozmawiać z naszym głównym gościem, oraz wymienić się doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat seminarium z zawodnikami innych klubów.
Seminarium w Dzierżoniowie jest już na stałe wpisane w kalendarz imprez i dlatego zapraszamy na kolejne w przyszłym roku. OSU!

Organizatorem był Sensei Marcin Staściuk – Dzierżoniowski Klub Karate Kyokushin.

Źródło: onekyokushin.pl

sokup_14_09_2013Archiwum:

Komunikat

Strona organizatora: Dzierżoniowski Klub Sportowy Karate Kyokushin.