VIII Ogólnopolski Turniej, Brok 15.10.2016

imgp9466W dniu 15 października 2016 r. w Broku odbył się VIII Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin – sport, edukacja, wychowanie. W turnieju zorganizowanym przez Brokowski Klub Karate Kyokushinkai wzięło udział 150 zawodników z 17 klubów z Polski.

Relacja organizatora

Patronat honorowy objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Turniej karate skierowany był do dzieci i młodzieży. Najmłodsi wojownicy mieli osiem lat, a najstarsi piętnaście. Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach tj. kata (układ technik) oraz kumite semi kontakt.

Wszystkie walki turniejowe odbywały się z podziałem na kategorie wiekowe
i wagowe. Walki finałowe zostały przeprowadzone przy wykorzystaniu efektów świetlnych i dźwiękowych. Młodzi adepci sztuki walki mogli się poczuć jak na prawdziwej gali KSW. Zwycięzcy poszczególnych kategorii oraz zawodnicy zajmujący drugie i trzecie miejsca zostali udekorowani pucharami.

Turniej Karate w Broku wśród wielu sympatyków sportu, rodziców, trenerów został okrzyknięty wspaniałym i wyjątkowym wydarzeniem sportowym, z czego ogromnie się cieszymy.

Turniej w takim wydaniu i w takiej oprawie odbył się głównie dzięki dofinansowaniu ze środków pochodzących z Województwa Mazowieckiego .

VIII Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin – sport, edukacja, wychowanie, wsparli również: Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej, Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej oraz restauracja „Pod Rybką” w Broku.

W turnieju zorganizowanym przez Brokowski Klub Karate Kyokushinkai wzięło udział 150 zawodników z 17 klubów z Polski. Sędzią głównym zawodów był sekretarz generalny Polskiego Związku Karate Shihan Jacek Czerniec z Lublina.

plakat-2016-1Archiwum:

Sensei Zbigniew Wójcicki zaprasza na Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin w Broku – sport, edukacja, wychowanie. Zgłoszenia do 12 października.

Na tym turnieju obowiązują przepisy walki PZK.