Wystawa fotografii o tematyce związanej z kyokushin sensei Radosława Grabowskiego

7 października 2012 odbył się w Miejskim Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej wernisaż wystawy „Dwie drogi”. Autorem fotografii o tematyce związanej z kyokushin jest Sensei Radosław Grabowski.

Galeria i relacja:

Relacja ze strony onekyokushin.pl

W sobotę, 27 października o godzinie 17:00, „Małej Sali ” Miejskiego Domu Kultury Ostrowi Mazowieckiej odbył się wernisaż wystawy Sensei Radka Grabowskiego „Dwie Drogi”.

Radosław Grabowski: „Zapraszam do odwiedzenia i osobistego oglądnięcia :). Jest to moja szósta wystawa fotografii, pierwsza poświęcona sportowi, sztuce  karate.”

„Dwadzieścia pięć lat temu rozpocząłem swoją  przygodę z karate. Jednocześnie równolegle rozwijałem swoją pasję fotograficzną. Ta wystawa jest punktem, w którym spotykają się dwie drogi – droga karate (karate-do) oraz droga fotografii. W japońskiej kulturze często pojawia się pojęcie „do” jako drogi którą obraliśmy w życiu aby się doskonalić.
Trudno jest coś robić i jednocześnie to osobiście utrwalać. Dla mnie  jedyną sposobnością  do fotografowania karate są zawody i turnieje. Jest to czas gdy sztuka walki przez chwilę wypływa na powierzchnię aby ukazać się szerszej publiczności. Tak na prawdę rzeczy najważniejsze w karate dzieją się na codziennych ciężkich treningach. Wysiłek, pot, łzy i ból to nierozłączni towarzysze karateki. Splendor zwycięstwa czy też gorycz porażki, show, emocje rywalizacji pojawiają się zaledwie kilka razy w roku. Turniej to stroszenie piór, to nakładanie bar wojennych. W pewnym sensie to powrót do prymitywnych rytuałów plemiennych, które w ten sposób manifestują się w nowoczesnym, stechnicyzowanym świecie.
Zdjęcia, które prezentuję są czarno-białe aby nie rozpraszały widza kolorowymi błyskami i mogły oddać emocje, i skupienie, zaangażowanie oraz piękno sztuki walki. Bez krzykliwych kolorów, bez reklam, bez natłoku informacji, która nas zewsząd atakuje. Życzę  przyjemnego oglądania.”

Wszystkie zdjęcia zostały wykonane podczas:
Mistrzostw Europy Karate Kyokushin – Gorzów Wielkopolski 2010,
Pucharu Polski Juniorów Młodszych i Młodzików Karate Kyokushin – Legnica 2010,
Pucharu Polski Juniorów i Młodzików Karate Kyokushin – Włocławek 2011,
Pucharu Polski Seniorów Karate Kyokushin – Suwałki, 2011.