X Mistrzostwa Świata Open Karate Kyokushin – relacja 3 i 4 listopada

W pierwszym dniu zawodów rozegrany został światowy turniej dla młodzieży i oldbojów. Jedyny medal dla Polski wywalczył w tej części zawodów Jan Mąsior z Chrzanowa, który wystawiał w kategorii 35-40 lat do 70 kg gdzie zajął drugie miejsce. Pozostałym uczestnikom nie udało się wejść do strefy medalowej.

W drugim dniu zawodów rozegrana został pierwsza tura eliminacji Mistrzostw Świata Open Mężczyzn oraz Mistrzostwa Świata Open Kobiet. Swoje walki eliminacyjne wygrali Daniel Bukowy, Marcin Sieradzki oraz autor największej niespodzianki tego dnia zawodów Marcin Prachnio, który wygrał z A, Stiepinem z Rosji. W pierwej walce eliminacyjnej odpadł niestety Michał Krzak, Pozostali polscy zawodnicy swoje pierwsze walki eliminacyjne odbędą 5 listopada.

Na Mistrzostwach Świata Kobiet z Polskiej ekipy najlepiej wypadała Anna Kaczyńska , która zdobyła 4 miejsce. W ósemce znalazła się także Agnieszka Sypeń, której tym razem nie udało się wejść do strefy medalowej wskutek porażki z Eleną Vorobijewą z Rosji,