X Ogólnopolskie Seminarium, Dzierżoniów 1.10.2016

sem_dzierzoniow4Na przełomie września i października odbyło się jubileuszowe X Seminarium Karate Kyokushin. Z tej okazji sensei Marcin Staściuk wraz z shihan Jackiem Czerniecem zrobili wszystko, aby było one wyjątkowe i takie było za sprawą sensei Yuta Sawamura z Japonii. Tegoroczny gość jest utytułowanym zawodnikiem, który posiada w swym dorobku wicemistrzostwo świata w kategorii -80 kg, mistrzostwo Japonii w kategorii -70 kg oraz w kategorii -80 kg, a także tytuł najlepszego technika X Mistrzostw Świata Open. Aktualnie jest instruktorem w kwaterze głównej International Karate Organization w Honbu Dojo, które mieści się w Tokio.
W zgrupowaniu wzięło udział ponad stu karateków z Częstochowy, Grudziądza, Jarocina, Kalisza, Legnicy, Lublina, Nysy, Olecka, Ostrowi Mazowieckiej, Poznania, Świdnicy, Wrocławia oraz gospodarze klubu z Dzierżoniowa.

sem_dzierzoniow3Sensei Yuta w czasie pobytu w Dzierżoniowie miał przyjemność zwiedzić okoliczne zabytki. W piątek w godzinach porannych nasz gość z Japonii, IKO Branch Chief shihan Jacek Czerniec oraz członkowie zarządu dkskk, sensei Marcin i Tomasz Staściuk na zaproszenie pana Dariusza Kucharskiego, burmistrza Miasta Dzierżoniów spotkali się w ratuszu. Celem spotkania było przedstawienie naszemu gościowi zasad współpracy pomiędzy Urzędem Miasta a Klubem. W spotkaniu brali udział również zastępca burmistrza, pan Andrzej Bolisęga, oraz naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej, pani Marzenna Lasota-Darowska.
sem_dzierzoniowW pierwszej części seminarium sensei Yuta spotkał się z najmłodszymi adeptami sztuki karate w Dojo Dzierżoniów, gdzie przedstawił podstawy, które praktykował twórca stylu Kyokushin sosai Masutatsu Oyama.
Drugiego dnia sensei Yuta skupił się na nowych przepisach, przekazując nam wiedzę dotyczącą technik, które można stosować podczas startu w zawodach. Uczestnicy seminarium doskonalili podcięcia, odepchnięcia, pady i „zanshin” (wykończenie techniki). Japoński mistrz szczególną uwagę kładł na „timing” od którego zależało powodzenie wykonywanej akcji. Przedstawione techniki, które można stosować wg nowych przepisów, będą teraz trenowane przez zawodników naszego klubu w najbliższych miesiącach. Wizyta sensei Yuta wprowadziła ducha japońskiego karate, który pobudził zmysły do jeszcze cięższej pracy w najbliższym czasie.
W przerwie pomiędzy treningami odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów, którego dokonali: pani Małgorzata Czech-Krupska, przedstawicielka Banku Spółdzielczego oraz sensei Yuta Sawamura.
sem_dzierzoniow2Zarząd DKSKK składa serdeczne podziękowania dla Urzędu Miasta Dzierżoniów, Starostwa Powiatowego, OSiR-owi Dzierżoniów, Spółdzielni Mieszkaniowej sponsorom: Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie, Frankonia Poland, DRG AgroGroup, Skład Opału państwa Łyżwa, KamDiam, olejetaniej.pl, gospodarstwo rolne Kuchary 11. Podziękowania należą się również pani Alicji Kaczorek, która była tłumaczem, senpai Ryszardowi Królikowskiemu, który pełnił rolę fotografa, Ewie i Klaudii Staściuk za przygotowanie posiłków dla naszych gości.

Archiwum:

Sensplakat seminarium 2016ei Marcin Staściuk zaprasza na seminarium z Sensei Yuta Sawamura, instruktorem Honbu, Mistrzem Japonii do 70 kg i do 80 kg, wicemistrzem świata w kategorii do 80 kg, zdobywcą tytułu Najlepszy Technik na X Mistrzostwach Świata Open. Zgłoszenia do 28 września.

Seminarium Dzierżoniów – komunikat