XII Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa

W niedzielę 27 listopada 2011 r. odbył się w Józefowie pod Warszawą XII Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa, W zawodach wzięło udział 247 zawodników z 25 klubów kyokushin współpracujących z IKO bądź planujących podjęcie takiej współpracy w najbliższym czasie.

Organizatorem zawodów był jak zwykle Klub Sportów Walki UKS BUSHi kierowany przez sensei Pawła Juszczyka 4 dan. Sędzią głównym był sensei Wiesław Orzoł 4 dan z Ostrołęki.

Zawody we wszystkich kategoriach wiekowych (7-18 lat) rozegrane zostały wg światowych przepisów IKO, tj. dozwolone były wszystkie kopnięcia na strefę głowy i nie było ograniczenia siły technik. Mimo takiej formuły walki  przebiegły w sposób bezwypadkowy a uczestnicy, zarówno dzieci jak i licznie zgromadzeni rodzice, byli zadowoleni z czytelności werdyktów sędziów. Walki prowadzone w formule semi kontakt dostarczyły publiczności wiele sportowych emocji.

Skład sędziowski wyegzekwował bezwzględną konieczność używania ochraniaczy na żeby w kategoriach, gdzie zawodnicy walczyli w kaskach bez ochrony twarzy, karząc dyskwalifikacja zawodników, którzy stawiali się do walki bez tzw. „szczeki”. Mamy nadzieje, że stanie się to standardem na wszystkich imprezach rozgrywanych wg formuły kyokushin IKO.

W miarę jak pojawiają się kolejne zawody rozgrywane w tej formule widać, że zawodnicy we wszystkich kategoriach wiekowych, zmieniają sposób walki. Coraz większą role odgrywa „low kick” a także mae geri jodan i hiza geri jodan. Przybliża to polską młodzież do sukcesów w rywalizacji z rówieśnikami z Japonii.

Komunikat końcowy

Galerie zdjęć

komunikat TB 27.11.2011
formularz_zgloszeniowy TB 27.11.2011

zgoda rodziców TB 27.11.2011

English version:
JOZEFOW_MAYORS_CUP 27.11.2011
application_form_TB_27.11.2011
presentation_about_Jozefow_Mayors_cup