XV Turniej o Puchar Burmistrza Józefowa 8.11.2014

otworcieW dniu 8 listopada 2014 odbył się w hali sportowej Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji jubileuszowy XV Turniej Karate Kyokushin IKO o Puchar Burmistrza Józefowa. Jubileusz ten zbiegł się z dwudziestoleciem działania sekcji karate kyokushin w Józefowie.

W tegorocznej edycji Turnieju o Puchar Burmistrza Józefowa wzięło udział 360 zawodników z 29 klubów z Polski oraz klubu z Czech.

Relacja Filmowa

Wyniki TB 2014

Galerie zdjęć na stronie organizatora

Galeria  zdjęć sensei Radka Grabowskiego i i relacja:

Nowością był podział startujących na początkujących, czyli posiadaczy pomarańczowych pasów i zaawansowanych czyli posiadaczy wyższych stopni. Tym razem rywalizowali oni tylko w konkurencji kumite w formule IKO czyli z użyciem pełnej siły technik i wszystkich kopnięć na strefę głowy.

Ostatecznie dobrze zadziałał pomysł oddzielenia pomarańczowych pasów, mimo zmniejszenia się liczby zawodników w poszczególnych kategoriach. Ewidentną zaleta była mniejsza ilość walk zakończonych przez ippon oraz stwierdzona przez lekarza zawodów, który obsługiwał także poprzednie turnieje w Józefowie, znacznie ograniczona liczba kontuzji.

Mimo stoczenia na zawodach ponad 300 walk w konkurencjach dla osób poniżej 18 lat zanotowano żadnego poważniejszego urazu, który spowodował by niedopuszczenie zawodnika do dalszej walki przez lekarza zawodów. W konkurencji seniorów zdarzył się tylko jeden poważniejszy uraz – skręcenie kolana.

Potwierdza to tezę, że zawody kyokushin, nawet te rozgrywane w pełnych przepisach IKO, należą do najbardziej bezpiecznych form rywalizacji sportowej dla dzieci i młodzieży.

Organizatorzy dziękują sponsorom imprezy – Miastu Józefów, firmie ochroniarskiej RR Security, firmie Bell oraz pensjonatowi „Zespół Pałacowy Galiny”, Gabinetowi Dentystycznemu „Asmed”, firmie poligraficznej Armate.pl oraz Lasom Państwowym.

Imprezy nie było by, gdyby nie bezinteresowna praca kilkudziesięciu członków i instruktorów klubu oraz ich rodziców. Satysfakcja z przeprowadzenia tego wielkiego dzieła była jedyna nagrodą za tę, naprawdę ciężką pracę.

Jubileusz

Klub Sportów Walki  BUSHI powstał w 2001 r. na bazie działających od 1994 roku w Józefowie i na terenie innych miast „linii otwockiej” sekcji karate kyokushin prowadzonych przez Pawła Juszczyka. Od tego czasu na terenie powiatu otwockiego odbyło się 20 ogólnopolskich imprez kyokushin.

Pierwszy turniej kyokushin w powiecie otwockim odbył się 13 stycznia 2001 r.  Rozegrany został o Puchar Starosty Powiatu Otwockiego.

Trzecia edycja turnieju przeniesionego, w związku z otwarciem nowej hali sportowej, do  Józefowa została rozegrana  18 stycznia 2003  W związku z tym zmieniła się nazwa zawodów na III Turniej Karate Kyokushin  o Puchar Burmistrza Józefowa a Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji stało się współorganizatorem józefowskich zawodów.

W roku 2006 Józefów był gospodarzem XXIII Pucharu Polski Seniorów.

Od roku 2011, w sezonie wiosennym, przy wsparciu ICSiR, odbywa się drugi ogólnopolski turniej karate kyokushin – IKO Mazovia Cup.

Galeria 1 – sensei Radosław Grabowski

Na XV Turnieju IKO o Puchar Burmistrza Józefowa 8.11.2014 najbardziej aktywni zawodnicy kumite byli rozstawieni na podstawie stworzonego specjalnie na tę potrzebę rankingu. Ranking 2014 – aktualizacja 15.11.2014

poster Turniej Burmistrza Józefowa 8.11.2014Archiwum:

Sensei Paweł Juszczyk zaprasza na piętnastą edycję Turnieju Karate Kyokushin IKO o Puchar Burmistrza Józefowa. Główną nowością jest wprowadzenie osobnych kategorii dla pomarańczowych pasów (do 18 lat). Turniej dla pomarańczowych pasów zostanie rozegrany przed południem, a dla wyższych stopni po południu. Zgłoszenia do 5 listopada.

komunikat Józefów 8.11.2014 (.pdf)
komunikat Józefów 8.11.2014 (.doc)
formularz zgłoszeniowy Józefów 8.11.2014
zgoda na start Józefów 8.11.2014