XVIII Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa 4.11.2017

7 listopada 2017 w hali Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie odbył się XVIII Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa. W zawodach wzięło udział 267 zawodników z 23 klubów kyokushin. Po raz pierwszy w historii imprezy był to turniej prawdziwie międzynarodowy. W józefowskiej hali wystąpiło 29 zawodników z Łotwy i 13 Rosjan. Obecność zawodników z za naszej wschodniej granicy bardzo podniosła poziom walk i temperaturę emocji na zawodach.

Podobnie jak w latach ubiegłych, walki rozegrano z podziałem na początkujących (pomarańczowe pasy) i zaawansowanych. Walki toczyły się według pełnych, japońskich reguł. Nie było ograniczenia siły ciosów i kopnięć oraz wyłączania niektórych kopnięć na strefę głowy, co często zdarza się na europejskich zawodach dla młodzieży.

W związku z przejściem KSW Bushi do organizacji WKB, zawody były otwarte dla wszystkich grup kyokushin. W turnieju, poza zawodnikami WKB, wzięli udział zawodnicy z IKO Matsui, WKO, IKO Nakamura, Kyokushinkan, KWF, Oyama Karate i Shorin-Ryu.

Impreza był spektakularnym sukcesem organizacyjnym i sportowym zespołu shihan Pawła Juszczyka. Zawody przebiegły bardzo sprawnie, bez przestojów i opóźnień. KSW Bushi wystawiło rekordowo liczną, bo aż 60-osobową, ekipę zawodników. Ilość szła w parze z jakością o czym świadczy liczba wywalczonych miejsc na podaniu i pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Współorganizatorem turnieju było Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie. Organizację zawodów wparło centrum ogrodnicze FLORA POINT, Powiat Otwocki, gabinet dentystyczny „ASMED.” firma BELL, drukarnia ARMATE oraz ZESPÓŁ PAŁACOWY GALINY. Dekoracje uświetnił sobowtór Chucka Norrisa z firmy IMPREZOWY CHUCK.

Impreza nie odbyła by się bez pomocy kilkudziesięciu wolontariuszy – członków, instruktorów i symantyków KSW Bushi.

Komunikat końcowy – Józefów 2017

Galerie

Archiwum:

Klub Sportów Walki Bushi kierowany przez shihan Pawła Juszczyka zaprasza na osiemnastą edycję Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa . Od tego roku będzie to turniej otwarty dla zawodników z klubów ze wszystkich organizacji karate.

Zawody we wszystkich kategoriach będą rozegrane w pełnych przepisach kyokushin.

Podobnie jak rok temu, rozegrane będą osobne kategorie KUMITE DLA POMARAŃCZOWYCH PASÓW (do 14 lat). Doświadczenia poprzednich turniejów pokazują, że oddzielenie osób poczatkujących oraz gęsty podział na kategorie wagowe bardzo podnosi bezpieczeństwa zawodników.

Rozegrana będzie także konkurencja kata open, czyli bez podziału na kategorie wiekowe, a jedynie z podziałem na kobiety i mężczyzn.

Przewidziana są także kategorie dla SENIORÓW oraz SENIORÓW PIERWSZY KROK.

Więcej informacji na stronie organizatora (POL)

INFORMATION IN ENGLISH, ИНФОРМАЦИЯ НА РУССКОМ ЯЗЫКЕ