XX Turniej o Puchar Burmistrza Józefowa 11.05.2019

Relacja i galerie:

11 maja 2019 roku w hali Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie odbył się jubileuszowy, XX Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa. Jak na jubileusz przystało w zawodach wzięła udział absolutnie rekordowa liczba 500 zawodników z 40 klubów. Blisko stu z nich przyjechało do Józefowa z Łotwy i Rosji. Turniej otworzył Burmistrz Józefowa Marek Banaszek a w ceremonii otwarcia uczestniczyli Starosta Otwocki Cezary Łukaszewski oraz przewodniczący Rady Miasta Józefów Mariusz Batorski i przewodniczący Rady Powiatu Otwockiego Piotr Mateusz Kudlicki.

Turniej finansowo wsparło Ministerstwo Sportu i Turystyki, Województwo Mazowieckie i Miasto Józefów.

Na józefowskiej hali spotkali się zawodnicy z 13 organizacji karate kontaktowego WKB, WKO, KyokushinRyu, IKO Nakamura, KWF, Kenbukai, Oyama, KAN, LKKL, IKO Sosai, IKO Matsushima, International Budokai i Kobra Łomianki wpisując tym samym Turniej Burmistrza Józefowa w coraz silniejszy ruch dążący do sportowego zjednoczenia wszystkich spadkobierców idei sosai Masutatsu Oyamy.

 

Archiwum:

Shihan Paweł Juszczyk zaprasza na XX edycję zawodów! 

Podobnie jak w uległam roku będzie to turniej otwarty dla zawodników z klubów ze wszystkich organizacji karate.

Zawody we wszystkich kategoriach będą rozegrane w pełnych przepisach kyokushin.

Podobnie jak w poprzednich latach rozegrane będą osobne kategorie KUMITE DLA POMARAŃCZOWYCH PASÓW (10 i 9 kyu do 14 lat). Doświadczenia poprzednich turniejów pokazują, że oddzielenie osób początkujących oraz gęsty podział na kategorie wagowe bardzo podnosi bezpieczeństwa zawodników.

Rozegrana będzie także konkurencja kata open, czyli bez podziału na kategorie wiekowe, a jedynie z podziałem na kobiety i mężczyzn.

Przewidziana są także kategorie dla SENIORÓW oraz SENIORÓW PIERWSZY KROK.

Informacje i dokumenty