Zgrupowanie pod kątem Mistrzostw Europy Juniorów 2013 – 12.01.2013

12 stycznia 2013 roku Sensei Radosław Grabowski, przy wsparciu DO z Polski północno-wschodniej zorganizował w Ostrowii Mazowieckiej zgrupowanie kata i kumite dla młodzików, juniorów i seniorów. Zgrupowanie było pierwszym z cyklu spotkań pod kątem Mistrzostw Europy Juniorów 2013, które w tym roku odbędą się 26 października w Katowicach.

Na zgrupowaniu stawiło się około 40 zawodników i instruktorów z ośmiu klubów z Warszawy, Ostrołęki, Ciechanowa, Broku, Ostrowii Mazowieckiej, Łomży, Józefowa, Otwocka, Piaseczna i Błonia.

Relacja i galeria:

Spotkanie obejmowało 3 treningi: trening kata poprowadzony przez shihan Jana Grubę 5 dan, trening obwodowy poprowadzony przez gospodarza, sensei Radosława Grabowskiego oraz trening kumite obejmujący walki sparingowe oraz walki sędziowane. Nad bezpieczeństwem i efektywnością treningu kumite czuwali sensei Wiesław Orzoł, sensei Dariusz Syrnicki oraz sensei Radosław Grabowski.

Zgrupowanie odbyło się w nastrojowym dojo Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushin, przebiegło w niezwykle miłej, życzliwej atmosferze i można je uznać za bardzo owocne.

Kolejne spotkanie odbędzie się 16 lutego w Warszawie w obiektach Wojskowej Akademii Technicznej. Zawodnicy kata proszeni są o przygotowanie kata Geksai-sho oraz dowolnego kata „z tury finałowej”, a zawodnicy kumite o zgromadzenie brakującego sprzętu ochronnego do walki: szczęki (!!!), suspensoria, ochraniacze goleń-stopa, mile widziane również piąstkówki oraz ochraniacze na kolana. Dziewczęta – obowiązkowo ochraniacze na piersi.

Archiwum:

Sensei Radosław Grabowski, przy wsparciu DO z Polski północno-wschodniej zaprasza na zgrupowanie kata i kumite dla młodzików, juniorów i seniorów. Zgrupowanie ma być pierwszym z cyklu spotkań pod kątem Mistrzostw Europy Juniorów 2013, które w tym roku odbędą się 26 października w Katowicach.

Data : 12.01.2013
Miejsce: Ostrów Mazowiecka, MOSiR z basenem.

Wstępny program:
10:00 – 12:00 – trening kata (zaplanowane geksai sho) – poprowadzi shihan J.Gruba
12:00 – 14:00 – posiłek
14:00 – 15:00 – trening na sprzęcie (tarcze lub trening stacyjny, obwodowy)
15:30 – 17:30 – trening kumite (plan : 1 godzina – walki w parach, 4-6 par  i zmiana, 2 godzina – walki sędziowane)
17:30 – 18:30  – basen i sauna dla chętnych

Koszt: 15-20 zł na obiad i parę złotych na basen i saunę.
Zgłoszenia:  wstępne potwierdzanie telefoniczne lub meilowe przez BC/DOP.