Zgrupowanie pod kątem Mistrzostw Europy Juniorów 2013 – 16.02.2013

16 marca 2013 roku odbyło się drugie zgrupowanie dla zawodników przygotowujących  się do startów w międzynarodowych imprezach IKO. Organizatorem zgrupowania był tym razem shihan Jan Gruba 5 dan. Treningi odbywały się w obiektach Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, gdzie shihan Gruba od wielu lat prowadzi zajęcia. W spotkaniu wzięło udział blisko sześćdziesięcioro zawodniczek i zawodników z Warszawy, Olsztyna, Ostrołęki, Ciechanowa, Przasnysza, Ostrowi Mazowieckiej, Łomży, Józefowa, Otwocka, Piaseczna.

Relacja i galeria   NEW! zdjęcia sensei Radka Grabowskiego!

Seminarium rozpoczęło się treningiem kata poprowadzonym przez shihan Jana Grubę. Po przerwie obiadowej odbył się trening kumite obejmujący prace na tarczach, luźne walki sparringowe oraz walki sędziowane.

W walkach sparringowych, poza młodymi zawodnikami wzięli udział liczni seniorzy, w tym reprezentanci Polski przygotowujący się do występu na Mistrzostwach Świata w Tokio w kwietniu 2013 Piotr Moczydłowski, Agnieszka Winek i Emilia Płaszczyńska.

Kolejne spotkanie odbędzie się 9 marca 2013 w Ostrołęce. Zawodnicy kata proszeni są o przygotowanie kata Geksai-sho oraz dowolnego kata „z tury finałowej”, a zawodnicy kumite o zgromadzenie brakującego sprzętu ochronnego do walki: szczęki (!!!), suspensoria, ochraniacze goleń-stopa, mile widziane również piąstkówki oraz ochraniacze na kolana. Dziewczęta – obowiązkowo ochraniacze na piersi.

Foto Paweł Juszczyk

Foto Radosław Grabowski

Archiwum:

Kolejne zgrupowanie kata i kumite dla młodzików, juniorów i seniorów pod kątem Mistrzostw Europy Juniorów 2013. Tym razem organizatorem jest shihan Jan Gruba 5 dan, a treningi odbędą się w Warszawie w obiektach Wojskowej Akademii Technicznej.

Data : 16.02.2013
Miejsce: Warszawa, ul. Kartezjusza 1 (studium WF WAT).

10:00-12:00 – kata i kata sędziowane
13:30-14:30 – trening na tarczach
15:00- 16:30  – sparringi
16:30 – 17:30 – walki sędziowane

Zawodnicy zobowiązani są posiadać ochraniacze goleń-stopa i „szczęki”, można zabrać kaski  i ew. hogo.